Bilgisayar Tablet Pc

Asus Eee Pad Transformer Prime Resmi Olarak Duyuruldu.

Tablet PC’ den fazlası olan, Netbook’ dan eksiği olmayan ve Klavye dock ile rakiplerine ilham veren Asus Transformers ile yüksek satış başarısına ulaşmıştı. Asus bu başarısını tekrarlamak ve pazardaki yerini sağlamlaştırmak için yeni  Transformers serisi Olan Eee Pad Transformers Prime’ ı resmi olarak duyurdu.

 

Transformers Prime hem kendine hem de rakiplerine göre daha iddaalı özelliklerle birlikte geliyor. İlk göze çarpan Nvidia Kal-El koda adlı Tegra 3 4 çekirdekli işlemcisi. PC sınıfı olarak tabir edilen Tegra 3 ile güçlendirilen Prime, tasarım özellikleri bakımından rakiplerine göre daha ince, daha hafif ve daha hızlı.

 

Yeni Tegra 3 işlemcisi 4 çekirdekli olup, 1,3 Ghz hızına sahip. 10.1 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip olan Prime 1280 x 800 çöznürlüğe sahip.  Ekran parlaklığı bakımındanda rakiplerine göre daha avantajlı olan Prime, rakiplerinden  1,5 kat daha parlak ekran sunuyor. Toplamda 585 gram  ağırlığı ilde pazarda söz sahibi olan iPad 2′ den hafif olan ürün 8,3 mm incelik ile de Galaxy Tab’ dan daha ince durumda. Tasarımında bir diğer dikkat çekici unsur ise Transformers Prime’ in aluminyum malzemeden yapılmış olması.

 

İlk etapta Android Honeycomb 3.2 ile satışa sunulacak olan Prime Android 4 Ice Cream Sandwich versiyonuna yükseltilebilecek. 1GB Ram’ a sahip olan Prime 32GB ve 64GB olmak üzere iki değişik kapasite seçeneğine sahip. MicroSD kart yuvası sayesinde artırılabilir belleğe sahip.  Ürünün gelişmiş teknik özellikleri arasında dikkatleri çeken, 1080p video kaydı yapabilen 8 megapiksel çöznürlüklü ana kamera, 1,2 megapiksel çözünürlüklü ön kamera, 802.11n wifi, bluetooth,  mini HDMI portu,  ışık sensörü bulunmakta. 12 saat kullanım imkanı sunan bataryası, dock klavye ile 18 saate kadar çıkarılabilmekte.

Asus Eee Pad Transformers Prime Aralık ayı itibari ile satışa sunulacak. Ürün için biçilen bedel ise 32 GB versiyonu için 499 $, 64GB versiyonu için ise 599$ olarak belirlenmiş. Harici satın alınacak Dock klavyenin fiyatı ise 149 $ olarak belirlenmiş.

Yorum Yap