Fotograf Makinesi

Canon EOS-1D C 4K Yüksek Çözünürlüklü SLR Fotoğraf Makinesi

Canon’un dün duyurusunu yaptığı yeni DSLR fotoğraf makinesi EOS-1D-C parmak ısırtan fotoğraf performansına şimdi de yüksek çözünürlüklü video kaydı yapabilme özelliği ile de adından çokça söz ettireceğe benziyor.

 

Profesyonel fotoğrafçılık denilince kimilerine göre ilk 2′ de, kimine göre de ilk sırada yer alan CANON bu yeni video kayıt performansı ile sadece fotoğraf değil, video kaydı konusunda da iddaalı olduğunu göstererek Video sektörüne de gövde dösterisi yapıyor. 4K  olarak tabir edilen 4096 x 2160 çözünürlüklü video kaydı yapabilen ilk DSLR olan EOS-1D-C birden fazla işi tek cihazla yapmak isteyen profesyonellerin en iyi dostu olacağa benziyor.

1080p 4K video kaydından bahsettiğimiz Canon EOS-1D-C 18 megapiksel çöznürlüğünde fotoğraf kaydı yapabiliyorken saniyede 12 kare çekim yapabilmekte. Full-frame 24mm x 36mm Canon CMOS sensore sahip olan makine, saniyede 24 kre video sahnesini Compac Flash karta yazabilmekte.

 

Canon EOS-1D-C gerçek zamanlı ses kontrolü için kulaklık girişine sahip olup, harici ekran bağlantısı için HDMI bağlantısı ve ethernet girişimevcut. CF karta kayıt yapan makine IP-E4N batarya kullanmakta. Canon EF ve EF Cinema Lensleri ile uymulu olan makine 2012 yılı içerisinde öncelikli Amerika olmak üzere satışa sunulacağı bildirilmekte. Ürünün satış bedeli ABD için 15.000 USD olarak  açıklanırken ülkemizdeki yüksek vergilendirme politikası sebebi ile ulaşabileceği rakamlar hayalleri zorluyor.

Yorum Yap