Haberler Ses Sistemleri

Clear Audio CONCEPT MM/MC Pikap

Son Yılların gözdesi Pikaplar gün geçtikçe daha fazla çeşit ile karşımıza çıkıyor . CD lerin üretimi ile epey bir süre rafa kalkan pikaplar Digital seslerin analok seslerle olan mücadelesini kaybetmesinin ardından Yaklaşık 4-5 yıldır giderek artan bir ivme ile hakettiği yere doğru ilerliyor . Clear Audio da Pikap üretiminde adından çokça söz edilen markalardan birisi.

Üretildiği yıl itibariyle hakkında övgü dolu yazıların ardı arkası kesilmeyen bir ürünü ise Clear Audio nun Concept Serisidir. Aslına bakarsanız Clear Audio Markasının Giriş seviyesi olmasına karşın Hem fiyat sıralamasında hemde kalite anlamında bir çok marka/modeli geride bırakıyor . Özellikle MC iğnesi ile çok talep gören Clear Audio Concept Resmen Pilak sevdiren bir canavar .

MM ve MC İğne seçeneğine sahip olan Concept serisi yan kenar bant rengi Ağaç ve aliminyum olmak üzere 2 farklı renkte siz pikap severlerin beğenisine sunulmuş durumda . Fakat wood Yani Ağaç olan modeli Aliminyum olan modele göre epey yüksek fiyata satılıyor Aradaki fiyat farkı ise 400 euro civarı bizim önerimiz Aliminyum rengi alıp İğne Seçeneklerinden MC olanın seçilmesi Daha profesyonel bir tercih olacaktır .

 

AWARD WINNING TECHNOLOGY

 

Clear Audio Concept Özellikleri

CONCEPT / CONCEPT MC
CONSTRUCTION DETAILS Resonance-optimised chassis
SPEED RANGES 33 ⅓, 45 and 78 rpm
DRIVE UNIT Decoupled DC motor with low noise bearings
BEARING Polished and tempered steel shaft in a sintered bronze bushing, runs on a mirror of Teflon
PLATTER POM, 30 mm thickness
SPEED ACCURACY (MEASURED) ± 0.04 %
POWER CONSUMPTION Max. consumption: 1.5 Watt
Consumption in operation: 0.5 Watt
Off mode: 0.0 Watt
TOTAL WEIGHT Approx. 7.5 kg (incl. motor, tonearm and cartridge)
DIMENSIONS (W/D/H in inches) Approx. 16.54 x 13.78 x 4.92
DIMENSIONS (W/D/H in mm) Approx. 420 x 350 x 123

Yorum Yap