Bilgisayar Haberler

Dell Inspiron 17 7000 Series 2-in-1 Dizüstü Bilgisayar

Tablet bilgisayar pazarının gelişmesi ile bilgisayar formları da birbirinin sınırlarını işgal etmeye devam ediyor. All in One, 2 in 1 vs vs değişik karma form bilgisayarlar boy göstermeye devam ediyor. Özellikle iş bilgisayarlar kategorisinde mobiliteyi ve verimliliği artıran yeni formlar çok tercih edilmeye başlandı. Hafif ve küçük boyuttaki modellere ek olarak yeni büyük boyuttaki 2 in 1 bilgisayarlarda boy göstermeye başladı.

Bunun ilk örneği Tayvan Computex fuarında boy gösteren Dell’ in yeni 17 inç’lik 2 in 1 modeli Inspiron 17 7000 serisi beğeni topladı. Artık büyük ekranda çalışan Profesyonellerin de ihtiyaçlarını karşılayacak 2 in 1 bilgisayar seçeneği üretilmiş oldu.

 

İlk etapta kim neden 17,3 inç büyüklüğünde bir bilgisayarı hem notebook, hem de tablet formunda kullanmak ister diye düşünürken, çizim yapanların ve müzik sektöründe müzik edit ve DJ işlemleri için büyük ekranın aslında ne kadar gerekli olduğu gerçeği farkedildi.

17,3 inç büyüklüğündeki ekranı Nvidia GeForce 940MX 2GB ekran kartı ile güçlendirilirken, Intel Core i5 işlemci (2,8gHz’ e kadar) ve 12GB GDDR5 ram ile desteklenmiş. Windows 10 64bit işletim sistemi yüklü olan bilgisayarda 1TB’ a kadar SSD disk kullanılmış. Üründe giriş olarak 1 Tipi USB-C, 1 USB 3.0, 1 adet USB 2.0, HDMI ve SD kart girişi mevcut.

Üründe pil ömrü olarak işlemci, ram ve depolama donanımına bağlı olarak  6 saat 46 dakika 9 saat 57 dakika arasında değişen pil kullanım süresi vaadetmekte. Ürünün önümüzdeki ay Amerika başta olmak üzere satışa sunulacak olan ürün için biçilen değer 899$ olarak düşünülmekte.

Yorum Yap