Haberler Ses Sistemleri

Denon AVR-X1300 Ev Sinema Amfisi

Denon AVR-x1300w modeli denon markasının 2016-2017 yılı giriş seviyesi modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor evet giriş seviyesi fakat Türkiye satış fiyatıyla giriş seviyesi almak isteyen tüketicilerin Bu fiyatlarla ulaşması pek mümkün görünmüyor.

Yurt dışında 375 euro yaklaşık 1.350 TL ye satılan avr-x1300w modeli ülkemizde 3.500 TL ye satılıyor yani yurt dışı fiyatının iki katı hatta neredeyse üç katı fiyatla satılıyor.

Denon avr-x1300 modeli 7 x 145 watt ses çıkışı na sahip 1 adet ön panelde olmak üzere toplam  6 adet hdmı girişe 1 adet çıkışa sahip. Hdmı girişlerinin tümünde HDCP 2.2 mevcut versiyon 2.0 dır. Yani en güncel hdmı versiyona sahiptir .

Avr-x1300 modeli desteklediği ses formatları ise şöyle dolby true hd ,dts hd master audio ve dolby atmos standart olarak nevcut dts x ise denonun firmware güncellemesi ile ürüne eklenebiliyor .

Cihazda donanım olarak dahili bluetooth , dahili wi-fi ve ön panelde 1 adet usb giriş mevcuttur . İnternet radyo , airplay ağ bağlantısı ile birlikte çalışmaktadır usb girişinden flac ve dsd dahil bir çok ses formatı desteğide üründe mevcuttur .

Denon avr-x1300w modelinde otomatik kalibrasyon mikrofonuda mevcuttur bu sayede kendi ses ayarlarını yapabilmektedir . Ürünün tv ekranına yansıyan ayrıca bir osd menüsü mevcuttur bu sayede detaylı ayarları daha kolay biçimde yapılabilmektedir . Denon markası bu ürün ve aynı sezonda ürettiği diğer ağ bağlantılı ürünleri telefon ve tablet aracılığıyla kontrol edebilmek için ücretsiz indirilebilen bir uygulama desteği vermektedir bu sayede ürün tüm fonksiyonları parmaklarınızın ucunda olabiliyor.

Denon avr-x1300w modeli tüm fonksiyonları ile giriş seviyesi için tüketiciyi fazlasıyla memnun edebilecek bir üründür fakat malesef fiyat konusunda sınıfta kalıyor ürünün satılması gereken bedel en fazla 1.800 – 2.000 tl civarında olmalıydı bir örnekle sony markası avrupada  Str-dh770 modelini yaklaşık 1.400 tl ye satıyor ve ülkemizdede aynı rakamlara alınabiliyorken denon markasının bu denli yüksek fiyatlarda satılması manidardır umarız fiyatı alınabilir seviyelere yakın zamanda düşecektir.

Yorum Yap