eBay Türkiye’ den Satıcılara Kapılarını Açtı

2011 yılında Gittigidiyor.com’u satın alarak Türkiye pazarına giriş yapan eBay, uluslararası geniş satış ağına Gittigidiyor’ u da dahil ederek Türk satıcıların da eBay üzerinden tüm dünyaya satış yapmasının önünü açıyor. Bu sayede Türkiye’ de eticaret yapan toptancı ve perakendeciler de eBay üzerinden satış yapmaya başlayabilecekler.
Türk satıcıların eBay üzerinden dünyaya satış yapmaya başlamasının yanında, Türk tüketicilerin de eBay üzerinden alışveriş yapmalarının da artık daha kolay olacağı bekleniyor. eBay platformunun Türkiye entegrasyonunda hazırlıkların sonuna gelindiği, yakında faaliyete geçeceği gelen bilgiler arasında. Öncelikle Elektronik ve teknoloji ürünleri haricinde, daha uygun fiyatlı ürünlerle başlanacak olan işlemler, ilerleyen dönemlerde Elektroniği de kapsayacak şekilde genişleyecek.

eBay’ ın faaliyet gösterdiği tüm alanlara ulaşma imkanı sağlayacak olan yeni uygulama Almanya pilot bölge olarak başlandı. Şimdilik deneme amaçlı Kığılı markasının ürünleri ile başlanan uygulama zamana genişleyecek. Bu sayede Türk üretici ve satıcıların ihracat olanağı da artmış olacak. 1883257_720x360

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir