Etiket arşivi: aoc

AOC “myDisplay” ailesini genişletiyor

Monitör uzmanı AOC, “myDisplay” ailesi adı altında son dönemde yenilikçi ve yüksek kalitede bir dizi ekran çeşidini piyasaya sürdü. Şirket, şimdi de görülmeye değer ürünler kapsamında en son çıkan iki Style Ürün Grubu üyesini sunuyor. 24″ (61 cm) Full HD bir model olan ve 144 Hz’lik müthiş görüntü yenileme hızına sahip myUltraSpeed, asıl olarak oyunseverlere yönelik hazırladı. Yeni 15.6″ (39.6 cm) ultra mobil myConnect ise tak çalıştır USB bağlantısı sayesinde masaüstündeki alanı anında genişleterek notebook kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

aoc-1

Zorlu uygulamalar için aşırı hız
myUltraSpeed, AOC tarafından profesyonel oyunseverlerle işbirliği ile geliştirildi. Model, rekabetçi birincil ekrandan vuruş oyunları gibi zorlu uygulamalar sırasında bile isteyebileceğiniz her şeyi yerine getiriyor. Son teknoloji harikası, LED arka aydınlatmalı TN paneliyle donatılmış olan myUltraSpeed (model, listelerde g2460Pqu olarak da geçiyor) canlı görüntülerden ödün vermiyor. 144 Hz’lik yenileme hızı, konvansiyonel LCD ekranların saniyedeki kare hızının iki katından da fazla. Sadece bir milisaniyelik ultra kısa piksel tepki süresi de bulanıklık olmayan görüntüler anlamına geliyor. Full HD olan bu model, tam takım konektörler sayesinde (VGA, dual link DVI, HDCP-uyumlu HDMI ve bir DisplayPort) sinyalleri görüntülüyor. Kullanıcı kolaylığında yeni bir düzey için ise AOC, myUltraSpeed’i mobil cihazları hızlı şarj eden USB bağlantı noktası, bir adet kulaklık çıkışı ve hoparlörleri de içeren 4 konektörlü entegre bir USB bağlantı noktası ile donatıyor. Ayrıca monitör yükseklik ayarı, eğilme, sağa sola dönme ve pivot (portre modu) işlevleri sunduğu için de ergonomik anlamda tamamen esnek 
g2460Pqu modeli, şimdi aksiyon dolu online birincil ekrandan vuruş oyunu “Shootmania”nın ücretsiz olarak sunulduğu cazip bir paketle piyasada. Son dönemde hardware.info’nun Hollandalı uzmanları tarafından gerçekleştirilen geniş çaplı bir vaka çalışmasıyla, daha yüksek bir yenileme hızıyla oyun oynamanın avantajlarını ortaya koydu. myUltraSpeed İngiltere’deki i49 ya da Türkiye’deki GameX gibi pek çok oyun etkinliğinde de sunulacak.

AOC_myConnect_e1659Fwu

Taşınabilir masaüstü alanı
myConnect konsepti daha önce, kaynağını USB’den alan bir monitöre öncülük etmişti. Şimdi ise AOC, netbook, notebook ve diğer taşınabilir bilgisayar kullanıcılarına yönelik son derece çok yönlü olan bir monitör sunuyor. Kullanılan DisplayLink teknolojisi sayesinde, ultra ince (0.09″ / 22.9 mm) WXGA modelini notebook’a tek bir USB 3.0 kablosu bağlıyor, bu da örneğin mobil kullanıcılara anında dual monitör kurulumu sağlıyor. Style Ürün Grubu’ndaki bu monitör sadece video sinyallerini değil, aynı zamanda güç kaynağını da USB kablosundan alıyor. Bu durum, ekranın 7 wattan da az olan, son derece düşük enerji tüketimi sayesinde gerçekleşiyor. Böylece myConnect (modelin adı e1659Fwu) 15.6” (39.6 cm) ekran diyagonaliyle masaüstü alanını anında genişletiyor. Daha fazla rahatlık için, monitör tabanı rotasyon yapabildiği için, monitör kolaylıkla manzara modundan portre moduna geçebiliyor (pivot işlevi) – bu da masa başından yapılan sunumlar, belge görüntüleme, metinler veya müşterilerle yazışırken son derece kullanışlı oluyor.

e1659Fwu_front_liquid_design_400x275

Akıllı Auto Pivot işlevi ile, görüntülenen içerik de otomatik olarak döndürülüyor. myConnect modeli, parlaklık, kontrast ve güç ayarlarının kontrolünü kolaylaştıran akıllı bir yazılıma sahip. USB bağlantı seçenekleri sayesinde, tam altı USB ekranını bağlamak mümkün – böylece notebook kullanıcılarına şimdiye dek eşi benzeri görülmemiş düzeyde bir çoklu görev yürütme olanağı sunuluyor. Ürün teslimine dahil olan yumuşak bir kılıf da, hafif ve ultra mobil olan bu ekranın kolayca taşınıp saklanabilmesini sağlıyor. 

Güvenilir servis
AOC, serisindeki bütün diğer monitörlerde olduğu gibi, myDisplay modellerinde de, yerinde değişim hizmetini de içeren 3 yıllık bir garanti sunuyor.

myConnect (KDV hariç) 145 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasada.

AOC iş ortamları için ergonomik 23″ IPS modelini sunar

Ekran uzmanı AOC, rekabetçi IPS monitörleri yelpazesini Profesyonel Ürün Gamının 60 ID üyesi bir ekranla daha da genişletiyor. 1080p çözünürlüklü 58.4 cm (23″) IPS panele sahip i2360Phu modeli en kullanışlı ve rahat çalışma ortamını sağlamak için tam ergonomik esneklik sunuyor. Geniş geniş bağlantı noktalarının yanı sıra USB hub da sunan kullanıcı dostu iş modeli, hesabını bilen ve çevreye duyarlı profesyonel kullanıcılar için mükemmel tercih.

IPS teknolojisi ile olağanüstü görüntüler
IPS (in-plane switching) gelişmiş bir LCD teknolojisidir. Grafik, fotoğrafçılık ve beklentinin yüksek olduğu diğer uygulama alanlarında çalışan profesyoneller, son derece geniş görüntüleme açıları, yüksek kontrast değerleri ve inanılmaz renk doğruluğundan faydalanabilecekler. i2360Phu 178°/178° (dikey/yatay) görüntüleme açılarına kadar bozulmayan renklerle, canlı görüntüler sunuyor. 1000:1’lik statik kontrast oranı (dinamik kontrast: 20,000,000:1), sadece 6 ms’lik ultra hızlı tepki süresi ve 250 cd/m² parlaklığı ile bu LED modeli son derece rekabetçi bir fiyatla harika bir performans sunuyor.

Ergonomi: tam esneklik
i2360Phu modeli, 130 mm yükseklik ayarı sayesinde, en iyi görüntüleme açısını sunarak kullanıcının boyuna mükemmel şekilde uyum sağlıyor. 90 derece ekran döndürme (pivot) işlevi ekranın saniyeler içinde manzara modundan 90° dönerek portre moduna geçmesini sağlıyor. Uzun metinleri, tabloları veya resimleri portre formatında görüntülemek ve bunlarla çalışmak artık çok daha kolay olacak. Eğilebilen bu ekranın aynı zamanda sağa ve sola dönme işlevi de var. Bu da özellikle ofisteki anlık sunumlarda veya toplantılarda kullanışlı kullanıcının hayatını kolaylaştıran çok pratik bir özellik.

Zengin bağlantı noktaları
i2360Phu modelinde analog VGA portunun yanı sıra dijital DVI-D ve HDMI girişleri de bulunduğu için, pek çok farklı sinyal kaynağına harika konektivite sunuyor. Modelin daha da kullanışlı olması için çerçeveye entegre edilmiş dört adet USB portu bulunuyor. Dijital fotoğraf makineleri, USB bellekler, sabit diskler veya aksesuarlar masanın üstünde kablo yığını yaratmadan doğrudan ekrana bağlanıyor. Dahili hoparlörler sayesinde ise dışarıda ses kurulumu yapmaya gerek kalmıyor.

Harika tasarım
i2360Phu klasik siyah bir yüzeye sahip ve hemen her çalışma ortamına yakışıyor. Ultra ince tasarımını yerden tasarruf eden LED arka aydınlatma özelliğine borçlu.

Onaylanmış çevresel sürdürülebilirlik
LED arka aydınlatma, ayrıca enerji tasarrufu sağlayarak hem çevre dostu kalıyor hem de sahibine toplam maliyette tasarruf ettiriyor. Böylece model TCO 5.0 ve EPEAT Silver gibi en zorlu sertifikaların gerekliliklerini yerine getiriyor.

Üst düzey servis
AOC, i2360Phu modeli için yerinde değişim hizmetini de içeren piyasada öncü üç yıllık bir garanti sunmakta. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda, monitör evinizden veya ofisinizden alınarak başka bir ürünle değiştiriliyor. Tamir edildikten sonra monitör size geri getiriliyor ve değişim ürünü geri alınıyor.

i2360Phu, şu andan itibaren 350 $ (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden piyasada bulunabilir.

AOC e2343Fi Entegre iPhone docklı Monitör

iPhone® unuz ile çektiğiniz videoları ve fotoğrafları daha büyük bir ekranda görüntülemek istiyorsanız, AOC’nin şu anda piyasada bulunan myStage ekranına kesinlikle daha yakından bakmanız gerekiyor demektir. e2343Fi olarak da bilinen bu şık 23” (58.5 cm) monitör, zarif bir tasarıma ve tabanına entegre edilmiş tam kapsamlı bir iPhone and iPod® dock istasyonuna sahip. Bu dock istasyonu sayesinde mobil cihazlardaki iTunes ve iCloud içeriği de senkronize edilebilir. Ekran uzmanı AOC, milyonlarca Apple® hayranının karşısına myStage sayesinde akıllı ve çevre dostu bir ürün konsepti ile çıkıyor.

iPhone ve iPod kullanıcıları için hepsi bir arada çözüm
Neredeyse 60 cm’lik büyük ekran diyagonali sayesinde, iPhone’daki fotoğraflar ve videolar artık bütün ihtişamıyla görüntülenebilecek. Arkanıza yaslanıp 23” lik bu iddialı monitörde YouTube videoları gibi görüntü içeriğinin keyfini çıkarmanız için tek yapmanız gereken iPhone veya iPod’unuzu e2343Fi’nin dock istasyonuna takmak. Ses dosyalarını çalmak için, myStage her biri 5 watt’lık iki adet premium SRS hoparlörü de tabanına entegre edilmiş şekilde sunuyor. Bu sayede monitör, göz açıp kapayıncaya kadar, gerçek bir multimedya istasyonuna dönüşüyor.

iCloud ve iTunes erişimi
iCloud’a kaydedilmiş içerik de ekranın dock istasyonu sayesinde çalınabilir. Ayrıca myStage PC’ye ya da Mac’e USB ile bağlandıysa, iTunes multimedya kitaplığının senkronizasyonu da mümkün. Sonuç olarak, e2343Fi her zaman mobil cihazlarınızı güncel tutmanıza yardımcı oluyor.

Şarj cihazı işlevselliği
iPhone veya iPod pilleri e2343Fi modelinin dock istasyonuna yerleştirildiğinde şarj olacak, hatta kullanımdayken bile. Artık bütün o sıradan dock istasyonları ve USB kablolarına bağlantı sağlayan istasyonlar çekmeceye kaldırılabilir. Bu da size yer kazandırır ve masanız çok daha derli toplu görünür.

Mükemmel boş zaman eğlencesi
Artık iPhone ile çekilmiş veya iPhone’a kaydedilmiş fotoğrafları ve videoları aile ve arkadaşlarınızla beraber rahatlıkla izleyebileceksiniz. Sadece iPhone’u entegre dock istasyonuna takın ve anında bütün bir grup myStage ekranında doğrudan iPhone’daki görüntülerin veya YouTube® video kliplerinin keyfini sürsün.

Yararlı ofis asistanı
iPhone içeriğini büyütebilmek işyerinde de faydalı olabilir: Şantiyelerin, gayrimenkullerin veya sahadaki diğer randevuların fotoğrafları eşzamanlı olarak pek çok çalışana kolayca gösterilebilir, hem de bütün gerekli ayrıntılarla birlikte.

Tasarım harikası
Siyah gövdesi ile e2343Fi, şık Apple ürünlerine mükemmel bir uyum sağlayan gerçekten göz alıcı bir model. Profili bile etkileyici. Enerji verimli, çevre dostu LED arka aydınlatması sayesinde derinliği sadece 12.9 mm. Giriş soketleri monitörün tabanına yerleştirildiği için sallanan kablolar estetik görünümü bozmuyor, böylece ürünün arka tarafı odaya baksa bile, model yine de her modern ofisin ideal bir parçası haline geliyor.

Yenilikçi ses teknolojisi
Tabanına entegre edilmiş iki adet 5 watt’lık premium hoparlör, e2343Fi modelinin ses özelliklerini farklı kılan tek yanı değil: yenilikçi SRS (Sound Retrieval System) teknolojisi kusursuz bir ses tecrübesi sağlıyor. Dahası, harici hoparlörlere ve dikkat dağıtan kablolara artık gerek yok.

LED arka aydınlatmaya sahip güçlü ekran teknolojisi
50,000,000:1 DCR kontrast oranı (1,000:1 tipik) ve griden griye sadece 2 ms olan ultra hızlı tepki süresi sayesinde, myStage doğrudan iPhone’dan yüksek çözünürlüklü görüntüleri harika bir kaliteyle ve hayalet görüntü olmadan sunar. Elbette, VGA ve HDMI kaynakları ile de veri girişi yapılabilir. Ayrıca ekran HDCP kopya korumasını desteklemektedir.Çevreyle dost
Özellikle LED arka aydınlatma teknolojisi enerji tasarrufu sağlar. Standart kullanımda 34 watt’ın altındaki ve stand-by modunda 0.5 watt bile olmayan enerji tüketimi ile, AOC myStage sıradan LCD’lere kıyasla % 40 ila % 50 oranında daha az enerji tüketir. Ayrıca, akıllı çalışma modları da kullanıcının tasarrufuna destek olur. Civasız üretildiği için, ekran özellikle çevre dostudur. Energy Star ve EPEAT Silver gibi çevre sertifikaları da bunun kanıtıdır.AOC çok iyi düşünülmüş bir ürün konsepti sunuyor. Hem geleneksel bir monitör olarak kullanılabiliyor hem de Apple kullanıcılarının mobil cihazlarını gerçek multimedya istasyonlarına dönüştüren bir ürün işlevi sağlıyor. myStage şu andan itibaren 340 USD’dan piyasada bulunabilecek. Garanti süresi, lokal bir değişim servisi de dahil olmak üzere 3 yıl.

AOC, CES 2012’de iPhone® dock tasarımlı monitörünü ve diğer yeni ekranlarını sunuyor

Ekran uzmanı AOC, 10-13 Ocak 2012 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak olan CES (Tüketici Elektroniği Şovu)’te önemli duraklardan biri olarak, entegre bir iPhone dock istasyonuna sahip olan ve iPhonelardaki fotoğrafları 37 kat büyüten Full HD bir monitörü tanıtacak.  Çok sayıda diğer yeni ekran da AOC’nin ürün sunumunda yer alacak.

iPod®/iPhone hayranları için en yeni monitör
AOC, e2343Fi modeli ile milyonlarca takipçiye sahip Apple® hayran kitlesini hedefleyen yeni bir ekran tasarımını sunuyor. Bu şık monitörün tabanında, çok sayıda iPhone ve iPod modelinin bağlanması için entegre bir dock istasyonu bulunuyor. Videolar ve fotoğraflar, çok kısa bir süre içinde görüntü kaynağını oluşturan iPhone’dan 37 kat daha geniş 58,5 cm (23”) ekranda görüntülenebiliyor. SRS Premium Sound hoparlörler ile yüksek kaliteli ses sağlanıyor, böylece e2343Fi modeli sadece mükemmel özelliklere sahip bir monitör değil, aynı zamanda Apple kullanıcıları için ideal bir multimedya çözümü haline geliyor.

Diğer yeni ürünler AOC, Las Vegas’ta şu anda mevcut 3D monitörü gibi polarizasyon teknolojisine dayanan, 58,5 cm/23” diyagonal ekran boyutuna ve alışılmamış ölçüde ince bir çerçeveye sahip bir 3D ekranı da sunacak.

Bu son derece kolay taşınabilir USB ekran, hem güç kaynağını hem de görüntü sinyallerini tek bir USB kablosu ile alıyor. Bu esnek model, ister klasik bir monitör olarak ister –tabanından kolayca ayrılarak– büyük bir fotoğraf çerçevesi ya da sunum ekranı olarak kullanılabilir. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarlar, tablet PC’ler ya da netbook bilgisayarlar için bir iş yeri uzantısı olarak son derece uygundur.

AOC’ den Ofis için Her işe Uygun Ekranlar Professional Line serisi e2219Ph ve e2436Pa

AOC, LED arka aydınlatmalı iki yeni Full HD model sunarak iş ekranları portföyünü genişletiyor. Her ikisi de AOC’nin Professional Line serisinde yer alan e2219Ph ve e2436Pa, klasik, siyah ve gümüş rengi bir tasarıma sahip. Bu geniş ekranlar, sırasıyla 55,8 cm/ 22″ ve 61 cm/24″ diyagonal ekran boyutlarıyla 1920 x 1080 piksel gerçek çözünürlük sağlıyor.

AOC e2436Pa, e2219Ph
Üstün görüntüleme deneyimi için mükemmel görüntü kalitesi
Büyük ekranlar, karmaşık hesaplamalar, sözcük işlem ve görüntü düzenleme için yeterli yer sağladıklarından, kullanıcının her zaman “büyük resmi” görmesine olanak verirler. Full HD çözünürlük, yüksek parlaklık (250 cd/m2) ve kontrast değerleri (1.000:1 / 20.000.000:1) ile birlikte canlı renkler ve kristal duruluğunda çizgiler sağlar. Geniş görüntüleme açıları (170°/160°) sayesinde, resim neredeyse tüm perspektiflerden mükemmelliğini korur. 5 milisaniyelik hızlı bir tepki süresi bulanıklaşmayı en aza indirir ve aksiyon dolu filmler ve oyunlarda bile yüksek çözünürlük sağlar.

Her isteği karşılayan ergonomik uyarlanabilirlik
Her iki model de son derece ergonomik tasarımları ile kullanıcıları etkilemektedir. Eğilme (-5°/~+20°), ayarlanabilir yükseklik (11 cm kadar) ve kendi eksenleri etrafında çevrilebilme özellikleri sayesinde ofisinizdeki sunumları kolay ve hızlı şekilde mümkün kılar. Dönme işlevi, her iki monitörün de birkaç saniye içinde dikey konuma getirilmesine olanak verir. Bu olağanüstü esneklik, tüm çalışma ortamları için yüksek konfor sağlar.

e2219Ph

1000:1 tipik kontrast oranına ve 20.000.000:1 dinamik kontrast oranına sahip olan e2219Ph modeli, 16:10 formatında net görüntüler sunar. İki dijital girişin (DVI-D ve HDMI) yanısıra bir D-Sub bağlantı noktası, kullanıcılara çok çeşitli bağlantı olanakları sunar – veri kaynaklarının zahmetli takma ve çıkarma işlemlerini ortadan kaldırır. Ekran Üzerinde Gösterim (OSD) ve entegre hoparlörler, çerçevenin altında yer alan beş gizli düğme ile kontrol edilir.

e2436Pa

24 inçlik bu monitör, klasik 5:4 çıkışın yanısıra 16:9 çıkış da sunmaktadır. Geniş ekranı, entegre Screen+ yazılımı ile dört ya da dokuz ayrı alana bölünebilir. e2436Pa modeli, D-Sub ve DVI-D bağlantı noktalarının yanısıra, mobil cihazların kolayca bağlanması için bir USB soketine de sahiptir. Dokunmatik tuşlar, monitör ve hoparlör konfigürasyonlarının rahatça ayarlanmasına olanak verir.

Her iki model de dijital kopya korumasını (HDCP) desteklemektedir. Enerji tasarrufu sağlayan LED teknolojisi, standart işletim modunda 30 watt’tan az (bekleme modunda 0,5 watt’tan az) enerji tüketimi ile çevreye ve bütçenize duyarlıdır. AOC, EPEAT Silver, Energy Star 5.0 ya da TCO 5.0 gibi çok sayıda uluslararası enerji standardını karşılamaktadır. Ayrıca AOC LED ekranları, tamamen cıva kullanılmadan üretilmektedir.

e2219Ph modelinin Aralık 2011 ortasında piyasaya çıkması beklenmektedir. e2436Pa modeli ise Kasım başında piyasaya sürülecektir. Perakende fiyatları henüz belirlenmemiştir.