Etiket arşivi: aoc monitor

AOC iş ortamları için ergonomik 23″ IPS modelini sunar

Ekran uzmanı AOC, rekabetçi IPS monitörleri yelpazesini Profesyonel Ürün Gamının 60 ID üyesi bir ekranla daha da genişletiyor. 1080p çözünürlüklü 58.4 cm (23″) IPS panele sahip i2360Phu modeli en kullanışlı ve rahat çalışma ortamını sağlamak için tam ergonomik esneklik sunuyor. Geniş geniş bağlantı noktalarının yanı sıra USB hub da sunan kullanıcı dostu iş modeli, hesabını bilen ve çevreye duyarlı profesyonel kullanıcılar için mükemmel tercih.

IPS teknolojisi ile olağanüstü görüntüler
IPS (in-plane switching) gelişmiş bir LCD teknolojisidir. Grafik, fotoğrafçılık ve beklentinin yüksek olduğu diğer uygulama alanlarında çalışan profesyoneller, son derece geniş görüntüleme açıları, yüksek kontrast değerleri ve inanılmaz renk doğruluğundan faydalanabilecekler. i2360Phu 178°/178° (dikey/yatay) görüntüleme açılarına kadar bozulmayan renklerle, canlı görüntüler sunuyor. 1000:1’lik statik kontrast oranı (dinamik kontrast: 20,000,000:1), sadece 6 ms’lik ultra hızlı tepki süresi ve 250 cd/m² parlaklığı ile bu LED modeli son derece rekabetçi bir fiyatla harika bir performans sunuyor.

Ergonomi: tam esneklik
i2360Phu modeli, 130 mm yükseklik ayarı sayesinde, en iyi görüntüleme açısını sunarak kullanıcının boyuna mükemmel şekilde uyum sağlıyor. 90 derece ekran döndürme (pivot) işlevi ekranın saniyeler içinde manzara modundan 90° dönerek portre moduna geçmesini sağlıyor. Uzun metinleri, tabloları veya resimleri portre formatında görüntülemek ve bunlarla çalışmak artık çok daha kolay olacak. Eğilebilen bu ekranın aynı zamanda sağa ve sola dönme işlevi de var. Bu da özellikle ofisteki anlık sunumlarda veya toplantılarda kullanışlı kullanıcının hayatını kolaylaştıran çok pratik bir özellik.

Zengin bağlantı noktaları
i2360Phu modelinde analog VGA portunun yanı sıra dijital DVI-D ve HDMI girişleri de bulunduğu için, pek çok farklı sinyal kaynağına harika konektivite sunuyor. Modelin daha da kullanışlı olması için çerçeveye entegre edilmiş dört adet USB portu bulunuyor. Dijital fotoğraf makineleri, USB bellekler, sabit diskler veya aksesuarlar masanın üstünde kablo yığını yaratmadan doğrudan ekrana bağlanıyor. Dahili hoparlörler sayesinde ise dışarıda ses kurulumu yapmaya gerek kalmıyor.

Harika tasarım
i2360Phu klasik siyah bir yüzeye sahip ve hemen her çalışma ortamına yakışıyor. Ultra ince tasarımını yerden tasarruf eden LED arka aydınlatma özelliğine borçlu.

Onaylanmış çevresel sürdürülebilirlik
LED arka aydınlatma, ayrıca enerji tasarrufu sağlayarak hem çevre dostu kalıyor hem de sahibine toplam maliyette tasarruf ettiriyor. Böylece model TCO 5.0 ve EPEAT Silver gibi en zorlu sertifikaların gerekliliklerini yerine getiriyor.

Üst düzey servis
AOC, i2360Phu modeli için yerinde değişim hizmetini de içeren piyasada öncü üç yıllık bir garanti sunmakta. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda, monitör evinizden veya ofisinizden alınarak başka bir ürünle değiştiriliyor. Tamir edildikten sonra monitör size geri getiriliyor ve değişim ürünü geri alınıyor.

i2360Phu, şu andan itibaren 350 $ (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden piyasada bulunabilir.

AOC e2343Fi Entegre iPhone docklı Monitör

iPhone® unuz ile çektiğiniz videoları ve fotoğrafları daha büyük bir ekranda görüntülemek istiyorsanız, AOC’nin şu anda piyasada bulunan myStage ekranına kesinlikle daha yakından bakmanız gerekiyor demektir. e2343Fi olarak da bilinen bu şık 23” (58.5 cm) monitör, zarif bir tasarıma ve tabanına entegre edilmiş tam kapsamlı bir iPhone and iPod® dock istasyonuna sahip. Bu dock istasyonu sayesinde mobil cihazlardaki iTunes ve iCloud içeriği de senkronize edilebilir. Ekran uzmanı AOC, milyonlarca Apple® hayranının karşısına myStage sayesinde akıllı ve çevre dostu bir ürün konsepti ile çıkıyor.

iPhone ve iPod kullanıcıları için hepsi bir arada çözüm
Neredeyse 60 cm’lik büyük ekran diyagonali sayesinde, iPhone’daki fotoğraflar ve videolar artık bütün ihtişamıyla görüntülenebilecek. Arkanıza yaslanıp 23” lik bu iddialı monitörde YouTube videoları gibi görüntü içeriğinin keyfini çıkarmanız için tek yapmanız gereken iPhone veya iPod’unuzu e2343Fi’nin dock istasyonuna takmak. Ses dosyalarını çalmak için, myStage her biri 5 watt’lık iki adet premium SRS hoparlörü de tabanına entegre edilmiş şekilde sunuyor. Bu sayede monitör, göz açıp kapayıncaya kadar, gerçek bir multimedya istasyonuna dönüşüyor.

iCloud ve iTunes erişimi
iCloud’a kaydedilmiş içerik de ekranın dock istasyonu sayesinde çalınabilir. Ayrıca myStage PC’ye ya da Mac’e USB ile bağlandıysa, iTunes multimedya kitaplığının senkronizasyonu da mümkün. Sonuç olarak, e2343Fi her zaman mobil cihazlarınızı güncel tutmanıza yardımcı oluyor.

Şarj cihazı işlevselliği
iPhone veya iPod pilleri e2343Fi modelinin dock istasyonuna yerleştirildiğinde şarj olacak, hatta kullanımdayken bile. Artık bütün o sıradan dock istasyonları ve USB kablolarına bağlantı sağlayan istasyonlar çekmeceye kaldırılabilir. Bu da size yer kazandırır ve masanız çok daha derli toplu görünür.

Mükemmel boş zaman eğlencesi
Artık iPhone ile çekilmiş veya iPhone’a kaydedilmiş fotoğrafları ve videoları aile ve arkadaşlarınızla beraber rahatlıkla izleyebileceksiniz. Sadece iPhone’u entegre dock istasyonuna takın ve anında bütün bir grup myStage ekranında doğrudan iPhone’daki görüntülerin veya YouTube® video kliplerinin keyfini sürsün.

Yararlı ofis asistanı
iPhone içeriğini büyütebilmek işyerinde de faydalı olabilir: Şantiyelerin, gayrimenkullerin veya sahadaki diğer randevuların fotoğrafları eşzamanlı olarak pek çok çalışana kolayca gösterilebilir, hem de bütün gerekli ayrıntılarla birlikte.

Tasarım harikası
Siyah gövdesi ile e2343Fi, şık Apple ürünlerine mükemmel bir uyum sağlayan gerçekten göz alıcı bir model. Profili bile etkileyici. Enerji verimli, çevre dostu LED arka aydınlatması sayesinde derinliği sadece 12.9 mm. Giriş soketleri monitörün tabanına yerleştirildiği için sallanan kablolar estetik görünümü bozmuyor, böylece ürünün arka tarafı odaya baksa bile, model yine de her modern ofisin ideal bir parçası haline geliyor.

Yenilikçi ses teknolojisi
Tabanına entegre edilmiş iki adet 5 watt’lık premium hoparlör, e2343Fi modelinin ses özelliklerini farklı kılan tek yanı değil: yenilikçi SRS (Sound Retrieval System) teknolojisi kusursuz bir ses tecrübesi sağlıyor. Dahası, harici hoparlörlere ve dikkat dağıtan kablolara artık gerek yok.

LED arka aydınlatmaya sahip güçlü ekran teknolojisi
50,000,000:1 DCR kontrast oranı (1,000:1 tipik) ve griden griye sadece 2 ms olan ultra hızlı tepki süresi sayesinde, myStage doğrudan iPhone’dan yüksek çözünürlüklü görüntüleri harika bir kaliteyle ve hayalet görüntü olmadan sunar. Elbette, VGA ve HDMI kaynakları ile de veri girişi yapılabilir. Ayrıca ekran HDCP kopya korumasını desteklemektedir.Çevreyle dost
Özellikle LED arka aydınlatma teknolojisi enerji tasarrufu sağlar. Standart kullanımda 34 watt’ın altındaki ve stand-by modunda 0.5 watt bile olmayan enerji tüketimi ile, AOC myStage sıradan LCD’lere kıyasla % 40 ila % 50 oranında daha az enerji tüketir. Ayrıca, akıllı çalışma modları da kullanıcının tasarrufuna destek olur. Civasız üretildiği için, ekran özellikle çevre dostudur. Energy Star ve EPEAT Silver gibi çevre sertifikaları da bunun kanıtıdır.AOC çok iyi düşünülmüş bir ürün konsepti sunuyor. Hem geleneksel bir monitör olarak kullanılabiliyor hem de Apple kullanıcılarının mobil cihazlarını gerçek multimedya istasyonlarına dönüştüren bir ürün işlevi sağlıyor. myStage şu andan itibaren 340 USD’dan piyasada bulunabilecek. Garanti süresi, lokal bir değişim servisi de dahil olmak üzere 3 yıl.

AOC, CES 2012’de iPhone® dock tasarımlı monitörünü ve diğer yeni ekranlarını sunuyor

Ekran uzmanı AOC, 10-13 Ocak 2012 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak olan CES (Tüketici Elektroniği Şovu)’te önemli duraklardan biri olarak, entegre bir iPhone dock istasyonuna sahip olan ve iPhonelardaki fotoğrafları 37 kat büyüten Full HD bir monitörü tanıtacak.  Çok sayıda diğer yeni ekran da AOC’nin ürün sunumunda yer alacak.

iPod®/iPhone hayranları için en yeni monitör
AOC, e2343Fi modeli ile milyonlarca takipçiye sahip Apple® hayran kitlesini hedefleyen yeni bir ekran tasarımını sunuyor. Bu şık monitörün tabanında, çok sayıda iPhone ve iPod modelinin bağlanması için entegre bir dock istasyonu bulunuyor. Videolar ve fotoğraflar, çok kısa bir süre içinde görüntü kaynağını oluşturan iPhone’dan 37 kat daha geniş 58,5 cm (23”) ekranda görüntülenebiliyor. SRS Premium Sound hoparlörler ile yüksek kaliteli ses sağlanıyor, böylece e2343Fi modeli sadece mükemmel özelliklere sahip bir monitör değil, aynı zamanda Apple kullanıcıları için ideal bir multimedya çözümü haline geliyor.

Diğer yeni ürünler AOC, Las Vegas’ta şu anda mevcut 3D monitörü gibi polarizasyon teknolojisine dayanan, 58,5 cm/23” diyagonal ekran boyutuna ve alışılmamış ölçüde ince bir çerçeveye sahip bir 3D ekranı da sunacak.

Bu son derece kolay taşınabilir USB ekran, hem güç kaynağını hem de görüntü sinyallerini tek bir USB kablosu ile alıyor. Bu esnek model, ister klasik bir monitör olarak ister –tabanından kolayca ayrılarak– büyük bir fotoğraf çerçevesi ya da sunum ekranı olarak kullanılabilir. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarlar, tablet PC’ler ya da netbook bilgisayarlar için bir iş yeri uzantısı olarak son derece uygundur.