Etiket arşivi: apple ipad

Apple iPad Pro için Ekran Arayisinda

Apple’ dan uzun süredir beklenen yeni iPad serisi iPad Pro girişim içinde olduğu haberleri daha yüksek sesle gelmeye başladı. iPad Pro için Uzakdoğu’ da ekran üreticileri ile görüşmeler sürdürdüğü gelen bilgiler arasında.  Uzakdoğu ekran üreticileri LG Display, Japan Display, Samsung Display ve diğer birçok ekran üreticisi firma ile görüşme içerisinde olduğu güvenilir kaynaklar tarafından sızdırıldı.

 

ipad-pro

Habere göre Apple dokunmatik ekran hassasiyetini artırmak için AgNW gümüş Nano tel kaplamalı şeffaf bir film kullanacak. Daha önceki modellerde kullanılan ITO Clear film ekranlarla karşılaştırıldığında daha esnek olduğu için daha iyi bir dokunmatik ekran yeteneği sunar. Ekranda parmak ile işlem ve dokunma-yazma işlemlerinde çoklu basınç seviyesi sayesinde daha doğru ve daha hassas işlem yapabilecek.

AgNW ekranın iPad Pro serisine sağlayacağı diğer bir fayda ise daha incelik ve uygun maliyet olacaktır. Uygun ekran maliyeti ürün fiyatına yansıyacağı için pazarda daha iddaalı hale gelmesi beklenmektedir. Haber kaynağına göre iPad Pro projesi gelecek yıl lansmanı yapılacak. Herkes gibi biz de büyük bir merak ile iPad Pro’ yu bekliyor olacağız. Tüm gelişmeleri anlık bilgilendireceğiz.

Apple Mini Gittikçe Gerçeğe Dönüyor

Sürekli olarak farklı internet sitelerinde resimlerini gördüğümüz ve 7 Eylül günü Apple ürün tanıtım günün de yeni bir ürün olarak tanıtılması beklenilen iPad Mini (iPad 7) gittikçe gerçeğe yakın resimleri ve verileri ile üretimine kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle uzak doğo menşeili sitelerdeF oxConn firmasında çalışanların sızdırğı iddaa edilen resimler de bunu kayıtlar nitelikte. DigiTimes sitesinin verdiği habere göre Apple 4Milyon adet iPad Mini için sipariş verdi, ürünler şuanda üretim bandında ve en geç 12 Eylül günü sipayasa sürülecek şekilde hazır ediliyor. 7.85 inç ekrana sahip oldupğu belirtilen ürün, özellik olarak iPad New ile benzer özelliklerde ama daha küğçük bir ekranda olması bekleniliyor.

İpad Mini Söylentileri Yükseliyor

İPhone4S’in tanıtımının yapılmasının ardından Apple’nin gelecek ürün yelpazesi hakkında sürekli olarak çıkan dedikodularda artık daha düzgün ve daha delillere dayalı bir hale geldi. İPhone4S’in tanıtımının ardından İPad3 dedikoduları çıkmaya başladı. Apple’nin İPhone’de yaptığı gelişmiş model ve daha ucuz bir fiyatta düşük model stratejisi İPad içinde geçerli olacağı özellikle Amerikadaki rakibi olan Kindle Fire‘ın 7inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması ve 199$’a satılıyor olmasının ardından çindeki üreticilere 7.2inç büyüklüğünde bir ekran için hazırlık yaptığının haberleri sızdı.

2012 yılının başında çıkması beklenilen İPad3 söylentileri İPopne4S’in tanıtımı ile 2012 yılının başında İPad Mini yapılacağı ve bunun ardından İPad3’ün geleceği düşünüyor.