Etiket arşivi: bravia

Sony BRAVIA OLED A1 Serisi 4K HDR Andorid TV

Tüketici elektroniği fuarının başlaması ile tüm teknoloji firmaları bombalarını peşpeşe patlatmaya başladı. Bunlardan birisi de Japon elektronik devi Sony… Sony 2017 yılına damgasını vuracak yeni bir ürünü ile karşımızda… Sony Bravia OLED TV A1 Serisini resmi olarak duyurdu. Görüntüde kusursuzluk, seste mükemmelliği yeniden tanımlayarak çıtayı yükseltiyor.

HDR dünyası, video servisleri, 4K UHD Blu-ray ve son zamanlarda PlayStation 4 oyunlarıyla birlikte büyük ölçüde genişliyor. Artık daha çok kaynak ve daha çok görsel içerik mevcut. Sony’ nin son amiral gemisi 4K HDR Processor X1 Extreme görüntü çipine sahip Z9 serisi, HDR teknolojisinde atılmış önemli bir adım olarak, üstün doku, derinlik, renk ve kontrast ile gerçeğe yakın bir görüntü üretme kabiliyetini ön plana çıkarmıştı. Sony, iki yeni TV serisi ile 4K HDR İşlemci X1 Extreme’nin gücünü daha geniş bir izleyici kitlesine sunuyor.

Sony yeni duyurduğu 4K HDR modelleri ile birlikte sayısı artan 4K HDR ekranların kolay seçimini sağlamak için 4K HDR OLED TV’yi “BRAVIA OLED” olarak tanıtacak. OLED’in 8 milyondan fazla kendiliğinden aydınlanan piksel yapısı sayesinde A1 serisi, eşi benzeri görülmemiş siyah, otantik renk, bulanıksız görüntü ve geniş bir görüş açısı ile önemli ölçüde zenginleştirilmiş bir görsel deneyim getiriyor. Bu sayede kusursuz renkler, daha derin siyahlar, daha çarpıcı tonlama sunacak.

Sony BRAVIA OLED’ in yenilikleri inanılmaz resim performansıyla bitmiyor. OLED’in arka ışık içermeyen yapısının avantajından yararlanan Sony, sesi direkt olarak ekranın içinden çıkartabilen yeni bir Acoustic Surface  ses teknolojisi geliştirdi. Bu, geleneksel TV’lerle ulaşılamayan mükemmel bir resim ve ses birleşimini sağlar. Kenarlarda bile geniş ses ve görüntü senkronizasyonu üretir. OLED’in olağanüstü geniş görüş açısı ile birlikte A1 serisi, izleme konumundan bağımsız olarak eşsiz görsel ve işitsel deneyim sunar.

Çerçevesiz yapısı görüntüyü tam ekran sunarken ayaksız tasarımını kabloların görünmesini engelleyen yeni arka ayak yapısı ile taçlandırmış.

 

Sony yeni Amiral Gemisi 100ZD9, 75ZD9, 65ZD9

Büyük ekran pazarının giderek büyüdüğü ülkemizde teknolojik ürünlerdeki yarış giderek kızışıyor. Bu alanda liderliği eline geçirebilmek için büyük teknolojik yenilikler, şık tasarım profilleri ve geniş satış ve servis ağı olması gerekenlerin başında geliyor. Japon teknoloji devi Sony, bu yıl duyurduğu ZD9 serisi ile önümüzdeki dönemde adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Sony Eurasia ile Türkiye pazarında satışa sunulan Bravia LED TV’ ler ile Samsung ve LG’ nin pazarını kaybetmesi ile Türkiye pazarında söz sahibi olma pozisyonuna doğru ilerliyor. Rakiplerine göre daha premium bir ürün ve müşteri gamına sahip olan Sony, yaygın ve işinin uzmanı servis ağı ile de güven vermeye devam ediyor. 

Bu yıl tanıtımı yapılan ZD9 serisi teknofillerin uzun süredir beklediği bir ürün. 65 inçlik 65ZD9, 75 inçlik 75ZD9 ve 100 inçlik 100ZD9 serisi ile premium müşteri sınıfına hitap etmekte. Ürün şık ve avantgarde tasarımı ile kapalı iken bile kendisine hayran bırakacak tasarıma sahip. Kullanılan malzeme kalitesi, tasarımdaki ince zarif detaylar ile birbirini tamamlıyor.

Ürün teknolojik olarak bir televizyonda olabilecek tüm görüntü ve ses teknolojilerine sahip. Üründe 3840 x 2160 çözünürlüklü Ultra HD 4K görüntü desteği mevcut. 4K Ultra HD çözünürlükle bir araya geldiğinde HDR video içeriği, diğer video formatlarına göre çok daha yüksek parlaklık aralığında olağanüstü ayrıntı, renk ve kontrast sunar. Bu sayede daha fazla detay, daha derin ve canlı renk gamı sunar.

ZD9 serisinde kullanılan 4K HDR Processor X1 Extreme görüntü işleme çipi sayesinde %40 daha fazla görüntü  işleme kapasitesine sahip olup, her kaynaktan gelen görüntüleri işleyerek 4K HDR’ ye en yakın görüntüyü sunar. X1 Extreme görüntü işleme çipi, Object-based HDR remaster özelliği her sahnedeki nesneleri tek tek analiz ederek renk ve kontrastı optimum hale getirip geliştiriyor.  Bu sayede izlediğiniz her sahneyi yeniden ayrı ayrı katman, ayrı ayrı nesne olarak ele alır. Böylece karanlık unsurlar daha karanlık, aydınlık unsurlar daha aydınlık olur, görüntüdeki derinlik hissi daha önce hiç görmediğiniz düzeyde gerçekçi olur.

Üründe kullanılan tam sıralı LED arka ışık teknolojisi olan Backlight Master Drive, ultra yoğun bir LED yapısı, muhteşem bir algoritma ve bütünüyle yeni bir optik tasarımı bir araya getiriyor. 4K HDR Processor X1 Extreme ile güçlendirilen bu teknoloji, inanılmaz derecede koyu siyahlar, şaşırtıcı ışıklar ve daha parlak renkler sunar. Böylece ekrandaki görüntüdeki siyah alanlar ile parlak ışıklı alanlar daha net ve daha ayrıntılı… Karanlık sahneler daha siyah, yıldızlı gökyüzü daha ışıl ışıl görünecek. Backlight Master Drive teknolojisi ile ekrandaki görüntüde hangi alanda daha parlak, hangi alanda daha karanlık olması gerekiyorsa o kadar yüksek kontrastlama sağlar.

Motionflow XR 1200 hz özelliği sayesinde hareketli görüntülerde bile daha keskin ve akıcı görüntüler sunabilir. 4K X-Reality Pro sayesinde her bir sahnenin parçaları tek tek analiz edilir ve doku, kontrast, renk ve kenarları birbirlerinden bağımsız olarak tanımlayan özel bir görüntü veritabanıyla eşleştirilir. İzlediğiniz her şeyde üstün gerçekçi ayrıntılarla farkı hissedersiniz.

Sony’ nin rakiplerinden bariz şekilde rakiplerinden önde olmasını sağlayan diğer bir teknoloji ise, Triluminos ekran… Bu özellik sayesinde LED televizyonların göstermekte zorlandığı renkler daha keskin ve daha doğal olarak gösterilebilir. Mesela tüm rakipleriyle yanyana izlediğinizde hemen farkedebileceğiniz özellikle insan teni gibi görüntülerde doğal ve gerçeğe en yakın görüntüyü sunabilir. Rakiplerinin aşırı parlak, gerçek üstü, doğallıktan uzak ya da pudralı olarak gösteridiği insan teni görüntüsü Sony Televizyonlarda Triluminos sayesinde en doğal ve en gerçekçi hali ile sunulur.

Sony 3D özelliği sayesinde ayrıntılarla dolu 3D görüntülere sahip uyumlu Blu-ray, TV yayınları ve web videolarının keyfini çıkarın. Görüntüleri en iyi alan derinliği ile görüp; spor, film ve oyunları içindeymiş gibi hissedebileceksiniz. Ayrıca Dijital Ses Geliştirme Motoru (DSEE) teknolojisi ile kayıp frekans sesleri daha geniş doğal bir ses aralığı için yeniden üretilir. S-Force Surround ses sistemi sayesinde ön hoparlörleri ile 3 boyutlu ses alanları oluşturarak, daha geniş bir dinleme alanı oluşturur.
Ürünün tüm teknik özellikleri
Boyutlar ve Ağırlık
Ekran Boyutu (İnç, Çapraz Ölçülür) 100 inç (99,5 inç)
Ekran Boyutu (Cm, Çapraz Ölçülür) 252,8 cm
Standsız Tv Boyutu (G X Y X D) Yaklaşık 225,8 x 130,3 x 9,8 cm
Standlı Tv Boyutu (G X Y X D) Yaklaşık 225,8 x 139,3 x 50,4 cm
Zemin Standlı Tv Boyutu (G X Y X D) Yaklaşık 225,8 x 171,8 x 67,5 cm
Ambalaj Kutusu Boyutu (G X Y X D) Yaklaşık 245,0 x 165,7 x 76,0 cm
Stand Genişliği Yaklaşık 75,0 cm
Vesa® Delik Aralığı (G X Y) 60,0 x 40,0 cm
Standsız Tv Ağırlığı Yaklaşık 118,6 kg
Standlı Tv Ağırlığı Yaklaşık 144,8 kg
Zemin Standlı Tv Ağırlığı Yaklaşık 132,3 kg
Ambalaj Kutusu Ağırlığı (Brüt) Yaklaşık 220 kg
Bağlanabilirlik
Wi-Fi® Standardı Wi-Fi® Onaylı 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet Girişleri 1 (yan)
Bluetooth Profil Desteği Sürüm 4.1 HID (fare/klavye bağlantısı) / HOGP (Düşük Enerjili cihaz bağlantısı) / 3DSP(3D Gözlük) / SPP(Seri Bağlantı Noktası Profili)
Akıllı Telefon Bağlantısı Ekran yansıtma (Miracast™), Google Cast™, Photo Sharing Plus, Video ve TV SideView (iOS/Android)
Rf (Karasal/Kablo) Bağlantı Girişleri 1 (Yan)
If (Uydu) Girişleri 2 (Yan)
Komponent Video (Y/Pb/Pr) Girişleri Yok
Kompozit Video Girişleri 1 (Yan Analog Dönüştürme)
Rs-232C Girişleri Yok
Scart Smartlink olmadan: 1 (Arka)
Hdmı Toplam Girişleri 4 (1 dış, 3 merkez)
Hdcp HDCP2.2 (HDMI™1/2/3/4 için)
Hdmı-Cec Var
Mhl Yok
Hdmı Ses Dönüş Kanalı(Arc) Var
Dijital Ses Çıkışları 1 (Yan)
Ses / Kulaklık Çıkışları 1 (Yan/Kulaklık ve Subwoofer Çıkışlı Hibrit)
Usb Bağlantı Noktaları 3 (yan)
Usb Hdd Kayıt Var
Usb Sürücü Format Desteği FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Usb’Den Oynatma Codec’Leri MPEG1:MPEG1 / MPEG2PS:MPEG2 / MPEG2TS(HDV,AVCHD): MPEG2,AVC / MP4(XAVC S): AVC, MPEG4,HEVC / AVI:Xvid, MotionJpeg/ ASF(WMV):VC1/ MOV:AVC, MPEG4, MotionJpeg/ MKV:Xvid, AVC, MPEG4, VP8.HEVC/ WEBM:VP8/ 3GPP:MPEG4, AVC/ MP3/ ASF(WMA) /WAV /MP4AAC/ FLAC/ JPEG
Resim (Panel)
Ekran Tipi LCD
Ekran Çözünürlüğü (H X V, Piksel) 3840 x 2160
3D Özelliği Aktif
Arka Aydınlatmalı Tip Doğrudan LED (Backlight Master Drive™)
Arka Işık Karartma Tipi Yerel Karartma
Resim (İşleniyor)
Hdr (Yüksek Dinamik Aralık) Uyumluluğu Var
Resim İşlemcisi 4K HDR Processor X1™ Extreme
Netlik Geliştirme 4K X-Reality™ PRO, Dual database processing
Renk Geliştirme Hassas Renk Eşleme, Live Colour™ Teknolojisi, Super bit mapping™ 4K HDR, TRILUMINOS™ Ekran
Kontrast Geliştirme Dinamik Kontrast Geliştirici, Object-based HDR remaster, X-tended Dynamic Range™ PRO
Hareket Geliştirici (Yerel Hz) Motionflow™ XR 1200 Hz (yerel 100 Hz)
Video Sinyali Desteği 4096x2160p (24, 50, 60Hz), 3840x2160p (24, 25, 30, 50, 60Hz), 1080p (30, 50, 60Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60Hz), 720p (30, 50, 60Hz), 720/24p, 576p, 576i 480p, 480i
Görüntü Modları Canlı, Standart, Özel, Sinema Pro, Sinema Ev, Spor, Animasyon, Canlı Fotoğraf, Standart Fotoğraf, Özel Fotoğraf, Oyun, Grafik
Hevc Desteği Var (En fazla 3840×2160 / 60p 10 bit)1
Ses (Hoparlörler Ve Amplifikatör)
Ses Güç Çıkışı 10 W + 10 W
Hoparlör Tipi Long Duct Hoparlör
Ses (İşleme)
Dolby Ses Formatı Desteği Dolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus, Dolby™ Pulse
Dts Ses Formatı Desteği DTS® Digital Surround
Fm Radyo Yok
Ses İşleme ClearAudio+
Simüle Surround Ses S-Force Ön Surround
Ses Modları Standart/ Sinema/ Live Football/ Müzik
Yazılım
İşletim Sistemi Android™
Dahili Depolama Alanı (Gb) 16 GB kapasite
Ekran Dili BULGARCA / KATALANCA / ÇEKÇE / DANCA / ALMANCA / YUNANCA / İNGİLİZCE / İSPANYOLCA / ESTONCA / FİNCE / FRANSIZCA / İBRANİCE / HIRVATÇA / MACARCA / İTALYANCA / KAZAKÇA / LİTVANCA / LETONCA / FELEMENKÇE / NORVEÇÇE / LEHÇE / PORTEKİZCE / RUMENCE / RUSÇA / SLOVAKÇA / SLOVENCE / SIRPÇA / İSVEÇÇE / TÜRKÇE / UKRAYNACA / BOŞNAKÇA / MAKEDONCA
Metin Girişi Dili BULGARCA / KATALANCA / HIRVATÇA / ÇEKÇE / DANCA / FELEMENKÇE / İNGİLİZCE / ESTONCA / FİNCE / FRANSIZCA / ALMANCA / YUNANCA / MACARCA / İTALYANCA / LETONCA / LİTVANCA / NORVEÇÇE / LEHÇE / PORTEKİZCE / RUMENCE / RUSÇA / SLOVAKÇA / SLOVENCE / İSPANYOLCA / İSVEÇÇE / TÜRKÇE / UKRAYNACA / TAYCA / VİETNAMCA / ARAPÇA / FARSÇA / JAPONCA
İçerik Çubuğu Var
Sesli Arama Var
Elektronik Program Kılavuzu (Epg) Var
İnternet Tarayıcısı Opera
Uygulama Mağazası Var (Google Play Store)
Açma/Kapama Zamanlayıcısı Var
Uyku Zamanlayıcısı Var
Teletekst Var
İkiz Görüntü Yok
İşitme Engelliler İçin Altyazı (Analog/Dijital)
Güç Ve Enerji Tasarruflu
Enerji Etiketi Derecesi B
Ekran Boyutu (Cm, Çapraz Ölçülür) 252,8 cm
Ekran Boyutu (İnç, Çapraz Ölçülür) 100 inç (99,5 inç)
Güç Tüketimi (Çalışmada) Nominal: 792 W / Standart: 413 W
Yıllık Güç Tüketimi* Yılda 573 kW/s
Güç Tüketimi (Beklemede) 0,50 W
Güç Tüketimi (Ağa Bağlı Bekleme Modu) – Terminaller 3,00 W (Wi-Fi®) / 3,00 W (LAN) / 0,50 W (Bluetooth®)
Ab İçin Azami Parlaklık Oranı 0,81
Kurşun İçerir Var
Cıva İçeriği (Mg) 0.0
Energy Star İçin Güç Tüketimi (Açık Modu)
Energy Star İçin Güç Tüketimi (Bekleme Modu)
Energy Star® Uyumlu
Güç Gereksinimleri (Voltaj/Frekans) 50Hz, AC 220 – 240 V
Güç Tasarrufu Modu / Arka Işık Kapalı Modu Var
Dinamik Arka Işık Kontrolü Var
Işık Sensörü Var
Tasarım
Çerçeve Rengi Siyah
Stand Tasarımı Siyah Levha
Dahili Tuner
Tuner Sayısı (Karasal/Kablo) 2 (Dijital)/1 (Analog)
Tuner Sayısı (Uydu) 2
Tv Sistemi (Analog) B/G, D/K, I, L
Tuner Kanal Kapsamı (Analog) 45,25 MHz-863,25 MHz, (Ülkeye bağlıdır)
Tv Sistemi (Dijital Karasal) DVB-T/T2
Tuner Kanal Kapsamı (Dijital Karasal) VHF/UHF, (Ülkeye bağlıdır)
Tv Sistemi (Dijital Kablo) DVB-C
Tuner Kanal Kapsamı (Dijital Kablo) VHF/UHF/kablo, (Ülkeye bağlıdır)
Tv Sistemi (Dijital Uydu) DVB-S/S2
Tuner Kanal Kapsamı (Dijital Uydu) IF Frekansı 950-2150 MHz
Cı+ Var
Aksesuarlar
İsteğe Bağlı Aksesuarlar Kablosuz Subwoofer: SWF-BR100; 3D Gözlük: TDG-BT500A
Kutu İçeriği  Sehpa, Zemin Standı, Sesli Uzaktan Kumanda
Piller, KÖ Aygıtı, 3D Gözlükler, AC Elektrik Kablosu
Çalıştırma Talimatları, Hızlı Kurulum Kılavuzu

Sony KD-84X9005 214 Ekran Ultra HD 3D LED TV

Senelerdir Japonya başta olmak üzere teknolojiye yön veren ülkelerin teknoloji haberlerini takip ettikçe karşımıza çıkan Ultra HD ve 4K gibi yüksek çözünürlük terimlerinin ülkemizde de yer almasını hep arzu ederdik. Bu teknolojiyi bizimle buluşturan ise gönülden bağlı olduğumuz Japon Teknoloji Devi Sony… Yeni 4K Ultra HD 3 Boyutlu LED Televizyon KD-84X9005 214cm’ lik dev boyu ve muhteşem görüntü kalitesi ile yine bir ilke imza attı…

8 milyon piksele sahip (3840 x 2160) 214 cm büyüklüğündeki teknoloji harikası, Full HD televizyona göre 4 kat daha fazla ayrıntıya hakimsiniz anlamına geliyor. Bu da demek oluyor ki daha önce farketmediğiniz detaylarında olduğu ve güzelliklerin detayda gizli olduğudur… Bluray gibi Yüksek çözünürlüklü görüntüyü mükemmel ayrıntıyla izlemenize imkan verirken daha düşük çöznürlükteki görüntüleri de yüksek kalitede izlemeniz için ayrıntıları işleyen ve renkleri daha canlı hale getiren özel işlemcilere sahiptir.

84X9005-02

Mükemmel görüntü kalitesiyle yetinmeyen KD-84X9005 muhteşem bir ses deneyimi de vaadediyor. 50W çıkış gücüne sahip 10 adet hoparlör ve subwooferdan oluşan ses sistemi sanal 5.1 ses deneyimi ile görüntüdeki muhteşem detayları ses kalitesi ile desteklemekte.

84X9005-06

Sony’ den oyun tutukunlarına bir süpriz daha… KD-84X9005 214 ekran 3 boyutlu LED TV ile  PlayStation oynamak müthiş bir deneyim olacak.  Simulview ve 3D gözlük kullanarak iki kişi aynı anda, aynı oyunun tam ekran farklı görüntüsünü tek ekranda izleyebileceksiniz. 3840 x 2160 piksel çöznürlüğe sahip olan 84X9005 X-Realty Pro işlemcisi ile kusursuz bir görüntü deneyimi sunarken, eski teknolojide kalan büyük televizyon uzaktan izlenir kavramını da literatürden kaldıracak. 214 cm’ lik dev ekranı 1,6 metre mesafeden bile tüm detayları ile kusursuzca izleyebilirsiniz. sony_kd-84x9005_aufmacher
KD-84X9005 214 Ekran Ultra HD 4K 3D LED televizyon Türkiye’ de Sony Eurasia güvencesi ile Sony Center’ larda satışa sunuldu. Bu deneyime tanıklık etmek için en yakın Sony Center’ a uğrayın. Ürünün teknik detaylarına kısaca bakacak olursak…

84X9005-09

KD-84X9005

  •     Gerçekçi ve ayrıntılı çözünürlük – 214 cm / 84 inç 4K çözünürlüklü LCD ekran 8 milyondan fazla piksel görüntüleyerek (3840 x 2160), Full HD’den dört kat ayrıntılı görüntülü sunar
  •     İzlediğiniz her şeyde gerçekçi görüntü kalitesi – Görüntü Desen Analizi ve Gerçeklik Oluşturma özellikli X-Reality PRO işleme motoru, içerikleri 4K çözünürlük için akıllı bir şekilde optimize eder
  •     Yoğun 3D deneyimiyle eğlence hayat buluyor – Süper boyutlu, sinema kalitesindeki 3D ekran ve daha geniş 3D izleme noktası sayesinde daha fazla insan 3D’nin tadını çıkarabilir
  •     Sizi aksiyonun içine çeken gerçekçi ayrıntılar – 4K çözünürlüklü ekrandan sadece 1,5 metre uzağa oturun ve panoramik 60° izleme açısıyla sinematik görüntülerin tadını çıkarın
  •     Sizi saran büyük, sinematik ses – 10 dahili hoparlör ve subwoofer ile S-Force Front Surround 3D teknolojisi, 50 W gücünde sanal 5.1 surround ses oluşturur
  •     Ses size odaklanıyor – Ekranın ucundaki sol ve sağ hoparlör kabinleri 10˚ açıyla eğilerek doğrudan hassas ses verir
  •     Parazitsiz, saf, canlı ses duyun – Sert alüminyum hoparlör muhafazaları rezonansı keserek yumuşak, titreşimsiz ses verir
  •     Bölünmüş ekran moduyla iki kişilik oyunları oynayın – İki ayrı görüntüyü aynı anda görüntüleyen SimulView™ ile her bir oyuncu kendi oyununu özel gözlüklerle aynı TV’de oynayabilir
  •     Daha uzun süre, daha rahat izleyin – Özel tasarımlı, hafif 3D gözlükleri daha uzun süre kullanabilirsiniz, üstelik pil gerektirmezler

SONY KD-84X9005 ile ilgili Otorite Görüşleri

Digital Spy

“Bu televizyon bize televizyonun geleceğini gösteriyor. Ultra net görüntü kalitesi ve 3D ses çok yakında oturma odalarında.”

T3

“Görüntü kalitesi tek kelimeyle şaşırtıcı. Yeni 4K X-Reality Pro Motoru harika bir iş çıkarıyor.”

Trusted Reviews

“Başarıyla hayata geçirilmiş 4K özellikleri sayesinde 84X9005 kesinlikle bugüne kadar denediğimiz en iyi televizyon.”

What Hi-Fi

“Netlik, ayrıntı ve çözünürlük harika görünüyor.”

1.6 Milyon Bravia TV Geri Çağırılıyor

Özellikle Avrupa ve Amerika’da satışa sunulan bazı Sony Bravia marka televizyonları hatalı parça kullanımı yüzünden erime ve yanma sebebi yüzünden geri çağırıyor. Az sayıda Japonyada da satılan modeller olarak belirlenmiş. Sayının çok olması ve sorun olarak 11 adet hataya yol açtığı belirlenen cıhazlar için servislere çağırılarak düzeltmelerin yapılacağı belirtildi.

Toplatılan modeller KDL-40X5000, KDL-40X5050, KDL-40W5000, KDL40V5000, KDL-V3000 modelleri olarak belirtiliyor.

Haber Kaynağı : http://www.ensonhaber.com/sony-16-milyon-lcd-tvyi-toplatiyor-2011-10-12.html