Etiket arşivi: google

Google Translate ile Artık Döküman Çevirebilirsiniz

Bilmediğimiz yabancı dil web siteleri ve metinlerini çevirmek istediğimizde en çok başvurduğumuz kaynak şüphesiz Google Translate… Sürekli geliştirilen ve daha başarılı hale getirilmeye çalışılan Google Translate uygulamasında bir yenilik daha kullanıma açıldı. Metin ya da web çevirisinin yanında artık döküman çevirisi yapmak da mümkün… Google Translate ile Artık Döküman Çevirebilirsiniz yazısına devam et

Google+ Kurumsal kullanımlara açıldı

Facebook’un en büyük rakibi olarak görünen ve hesap sayısı olarak çok büyük adımlar atan Google+ yeni hizmetler ve servisler açmaya devam ediyor. Google+ bugün itibariyle kurumsal kullanımlara açıldı. Özellikle çerçeveler ve video konferasnları ile kullanım tercihi olan ve facebook’a alternatif olarak geliştirilen Google+’a artık Apps ile kurumsal olarak kullanı yapabileceksiniz.

Haber Kaynağı : http://googleenterprise.blogspot.com/2011/10/google-is-now-available-with-google.html

Google Kişi Bulucu Van Depremi İçin Devrede

23.10 .2011tarihinde Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem ardından haber kaynakları sürekli olarak yeni bilgileri geçiyorlar. Dev arama motorı Google de bu konuda 2010 ocak ayında Haiti’deki deprem için geliştirilen kişi bulucu servisini Türkçe olarak hizmete sundu.

http://turkey-2011.googlepersonfinder.appspot.com/ adresinden ulaşabileceğiniz Kişi Bulucu Servisi doğal afet yakınlarında olan kişilerin etraftaki kişileri sisteme girmesi ile kaybolan veya haber alamadıkları yakınlarını arayan kişilerinden burada girerek yakınları hakkında bilgi sahipleri olması şeklinde çalışıyor.

Kişi Bulucu ile tüm bilgi kaynağını tek bir adreste toplayıp bilgi vermek hedeflenmiş. 2010  Haiti depreminin ardından hizmete giren servis en son Japonya’da yaşınılan Tsunami felaketinde 600.000 kişinin kayıtları girildiği ve yakınlarına bilgi verdiği bir kaynak olmuştu.

Van’da yaşanılan doğal felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine ise baş sağlığı dileriz.

Ayrıntılı Google Kaynağı : http://www.google.org/personfinder/global/howitworks