Etiket arşivi: iphone

iPhone Tanıtalı Dün 10 Yıl Oldu

Steve Jobs San Francisco Macworld’ de tam 10 yıl önce 09-01-2007 yılında yaptığı basın toplantısında yeni nesil telefon iPhone ile ilgili basın toplantısı düzenlemişti. Yeni telefon iPhone’ un hikayesini dokunmatik kontrollere sahip geniş ekranlı iPod, çarpıcı hızlı bir internet iletişim cihazı ve devrim niteliğinde yeni telefon olarak anlatmıştı.

Bunun üzerine 6 ay sonra iPhone satışını yapmaya başlayan Apple, bugüne kadar 1 milyardan fazla iPhone satışı yaptı. Nokia E62, Blackberry ve Palm Treo gibi mekanik tuşlu küçük ekranlı telefonların hükmettiği pazarda tuşsuz büyük ekranlı ve stylus kalem olmadan kullanılan bir telefon gerçekten de devrim niteliğindeydi.

Apple CEO’ su Tim Cook, “iPhone, ilk on yıl içinde mobil bilgi işlem standartlarını belirledi ve henüz yeni başlıyoruz, en iyisi henüz gelmedi.”

2017 duyurulacak olan yeni model iPhone için, Kavisli Oled ekran olması bekleniyor. Yeni modelin sıfıra yakın, kenardan kenara ekrana sahip olacağı, fiziksel düğmenin kaldırılıp, ekrana gömülü parmak izi olacağı beklentiler arasında. Kablosuz şarj, yüz ya da iris tanıma olması muhtemel diğer yenilikler arasında. Dikey çift objektif ile de 3D fotoğraf yeteneği yine bahsedilen beklentiler arasında

iPhone 6S Satış Tarihi 23 Ekim’e Ertelendi

Teknoloji takipçilerinin merakla beklediği iPhone 6S Türkiye satış tarihi kısa bir süre ertelendi. 16 Ekim tarihinde resmi olarak satışa sunulacağı duyurulan Apple iPhone 6S’ in satış tarihi resmi sitesinde 23 Ekim olarak güncellendi. Sayfa başlığında yapılan duyuru ile “Şimdi 23 Ekim’ de sizinle” ibaresi yer aldı.iphone-6s

Apple iPhone 6S’ in satılması planlanan son kullanıcı fiyatları şu şekilde;

  • iPhone 6s 16 GB: 3,099 TL
  • iPhone 6s 64 GB: 3,499 TL
  • iPhone 6s 128 GB: 3,899 TL
  • iPhone 6s Plus 16 GB: 3,499 TL
  • iPhone 6s Plus 64 GB: 3,899 TL
  • iPhone 6s Plus 128 GB: 4,299 TL

iCloud Erişim Sorunu

Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefonu Apple kullanıcılarının kullandığı ve kullanıcı sayısı 250 milyon civarında olduğu tahmin edilen bulut sistemi Apple iCloud yedekleme merkezinde son günlerde oluşan sorun dikkatleri çekiyor.

Apple iPhone ve iPad kullanııclarının telefon rehberi, mail, fotoğraf albümlerini yedekledikleri iCloud sistemine erişim sorunu başladı. Yetkililerin yaptığı açıklamada “Beklenmeyen bir durum olduğu için iCloud kullanıcılarına duyurma gereği hissettik. Apple yetkilileri şu anda sadece sistem üzerinde çalışıyor.” şeklinde ifade edildi.

Erişim probleminin nedeni acaba söylendiği gibi aşırı yüklenme mi ? Yoksa Hacklendi mi ? Bu sorunun cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Orjinal iPhone 4 Çift Hatlı Olsa Nasıl Olur ?

Günümüzde çoğu kullanıcının birden fazla cep telefonu ve birden fazla telefon hattı bulunmakta. İki ayrı hattı tek telefonda kullanma fikri çin malı çift hatlı telefonların hayatımıza girmesi ile önü alınamaz bir hal aldı. Ama bu telefonlarda hem kalite hem de dayanıklılık çok vasat düzeyde kalınca, çoğu teknoloji tutkunu yeterki kaliteli olsun iki ayrı telefon olsun sonucuna varmış görünüyor. iPhone gibi üst seri ve fonksiyonel telefon kullanan tüketiciler için çift hat=çift telefon anlamına gelmekte.

İşte tam bu noktada size güzel bir haberimiz var. Vooma firması iPhone 4 için çift hat desteği sağlayan yeni bir ürün geliştirdiler.  Peel PG92 model ürün iPhone 4 ve iPhone 4S desteğine sahip olacak. Ekstra bir batarya ve ekstra sim kart yuvasına sahip. iPhone’ a arkadan kapak şeklinde takılan ekipmana takılan sim kartı kullanabilmek için telefonun Jailbrake olması gerekmekte. iPhone’ a yükelencek bir App ile arama yapabileceğiniz uygulama arayüzleri gelecek. iPhone’ un alt tarafına denk gelen arama e sonlandırma tuşları ile de ikinci hattan gelen aramalara cevap verebilir ya da arama yapabilirsiniz.