Etiket arşivi: monitor

AOC “myDisplay” ailesini genişletiyor

Monitör uzmanı AOC, “myDisplay” ailesi adı altında son dönemde yenilikçi ve yüksek kalitede bir dizi ekran çeşidini piyasaya sürdü. Şirket, şimdi de görülmeye değer ürünler kapsamında en son çıkan iki Style Ürün Grubu üyesini sunuyor. 24″ (61 cm) Full HD bir model olan ve 144 Hz’lik müthiş görüntü yenileme hızına sahip myUltraSpeed, asıl olarak oyunseverlere yönelik hazırladı. Yeni 15.6″ (39.6 cm) ultra mobil myConnect ise tak çalıştır USB bağlantısı sayesinde masaüstündeki alanı anında genişleterek notebook kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

aoc-1

Zorlu uygulamalar için aşırı hız
myUltraSpeed, AOC tarafından profesyonel oyunseverlerle işbirliği ile geliştirildi. Model, rekabetçi birincil ekrandan vuruş oyunları gibi zorlu uygulamalar sırasında bile isteyebileceğiniz her şeyi yerine getiriyor. Son teknoloji harikası, LED arka aydınlatmalı TN paneliyle donatılmış olan myUltraSpeed (model, listelerde g2460Pqu olarak da geçiyor) canlı görüntülerden ödün vermiyor. 144 Hz’lik yenileme hızı, konvansiyonel LCD ekranların saniyedeki kare hızının iki katından da fazla. Sadece bir milisaniyelik ultra kısa piksel tepki süresi de bulanıklık olmayan görüntüler anlamına geliyor. Full HD olan bu model, tam takım konektörler sayesinde (VGA, dual link DVI, HDCP-uyumlu HDMI ve bir DisplayPort) sinyalleri görüntülüyor. Kullanıcı kolaylığında yeni bir düzey için ise AOC, myUltraSpeed’i mobil cihazları hızlı şarj eden USB bağlantı noktası, bir adet kulaklık çıkışı ve hoparlörleri de içeren 4 konektörlü entegre bir USB bağlantı noktası ile donatıyor. Ayrıca monitör yükseklik ayarı, eğilme, sağa sola dönme ve pivot (portre modu) işlevleri sunduğu için de ergonomik anlamda tamamen esnek 
g2460Pqu modeli, şimdi aksiyon dolu online birincil ekrandan vuruş oyunu “Shootmania”nın ücretsiz olarak sunulduğu cazip bir paketle piyasada. Son dönemde hardware.info’nun Hollandalı uzmanları tarafından gerçekleştirilen geniş çaplı bir vaka çalışmasıyla, daha yüksek bir yenileme hızıyla oyun oynamanın avantajlarını ortaya koydu. myUltraSpeed İngiltere’deki i49 ya da Türkiye’deki GameX gibi pek çok oyun etkinliğinde de sunulacak.

AOC_myConnect_e1659Fwu

Taşınabilir masaüstü alanı
myConnect konsepti daha önce, kaynağını USB’den alan bir monitöre öncülük etmişti. Şimdi ise AOC, netbook, notebook ve diğer taşınabilir bilgisayar kullanıcılarına yönelik son derece çok yönlü olan bir monitör sunuyor. Kullanılan DisplayLink teknolojisi sayesinde, ultra ince (0.09″ / 22.9 mm) WXGA modelini notebook’a tek bir USB 3.0 kablosu bağlıyor, bu da örneğin mobil kullanıcılara anında dual monitör kurulumu sağlıyor. Style Ürün Grubu’ndaki bu monitör sadece video sinyallerini değil, aynı zamanda güç kaynağını da USB kablosundan alıyor. Bu durum, ekranın 7 wattan da az olan, son derece düşük enerji tüketimi sayesinde gerçekleşiyor. Böylece myConnect (modelin adı e1659Fwu) 15.6” (39.6 cm) ekran diyagonaliyle masaüstü alanını anında genişletiyor. Daha fazla rahatlık için, monitör tabanı rotasyon yapabildiği için, monitör kolaylıkla manzara modundan portre moduna geçebiliyor (pivot işlevi) – bu da masa başından yapılan sunumlar, belge görüntüleme, metinler veya müşterilerle yazışırken son derece kullanışlı oluyor.

e1659Fwu_front_liquid_design_400x275

Akıllı Auto Pivot işlevi ile, görüntülenen içerik de otomatik olarak döndürülüyor. myConnect modeli, parlaklık, kontrast ve güç ayarlarının kontrolünü kolaylaştıran akıllı bir yazılıma sahip. USB bağlantı seçenekleri sayesinde, tam altı USB ekranını bağlamak mümkün – böylece notebook kullanıcılarına şimdiye dek eşi benzeri görülmemiş düzeyde bir çoklu görev yürütme olanağı sunuluyor. Ürün teslimine dahil olan yumuşak bir kılıf da, hafif ve ultra mobil olan bu ekranın kolayca taşınıp saklanabilmesini sağlıyor. 

Güvenilir servis
AOC, serisindeki bütün diğer monitörlerde olduğu gibi, myDisplay modellerinde de, yerinde değişim hizmetini de içeren 3 yıllık bir garanti sunuyor.

myConnect (KDV hariç) 145 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasada.

Klinik Çalışanlarının Hasta Bakımında Mükemmelleşmesine Yardımcı

Mikrop dolu ekipman ve yüzeylerle temas ettiği için kaç hasta risk taşır? Hastanın sağlığı tehlikedeyken, klinik çalışanları en çok güvenebildikleri ekipmana gereksinim duyarlar. Önde gelen teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, mikropların bulaşmasını kısıtlayacak benzersiz antimikrobiyal korumaya sahip yepyeni bir Klinik İnceleme Ekranları serisinin piyasaya çıktığını duyuruyor. Ayrıca, 21.5, 24 ve 27 inçlik ekran büyüklükleri, ultra keskin, yüksek kalitedeki panelleri ve tutarlı renk ve gri tonlamalı reprodüksiyon için DICOM uyumlu D-Image ile bu ekranlar, klinik çalışanlarının doğru tanı koymalarına yardımcı oluyor.

Önleme konusu öncelikli  
Klinik ortamlarda patojen maruziyeti ciddi bir endişedir, bu nedenle maruziyeti kontrol edebilen ekipmanlar bu alanda önemli bir rol oynar. Yeni serideki Philips Klinik İnceleme Ekranlarının tümü, bakterilerin ve diğer mikroorganizmaların oluşumunu saptayarak enfeksiyonun yayılmasını durduran benzersiz antimikrobiyal koruyucu kalkan teknolojisine sahip. JIS (Japon Endüstri Standartı) Z2801 uyumlu bir katkı maddesi, doğrudan kasada kullanılan malzemeye dahil edilerek sık görülen mikroorganizmaların oluşumunu engelleyen koruyucu bir kalkan yaratıyor. Ayrıca ekranlar standart temizlik ürünleriyle, muhafazanın performansını düşürmeden kolayca silinebilir – bu da temizliğin sık yapılması nedeniyle mümkün olduğunca etkili olması gereken klinik ortamlar için büyük önem taşıyor.

clinical

Mükemmel tanısal destek için müthiş görüntü sunumu
Muhteşem renk reprodüksiyonu ve mümkün olan en iyi görüntüleme açıları için ultra keskin, yüksek kalitedeki panellere sahip yeni serideki üç Philips Klinik İnceleme Ekranı ile MMD, çeşitli klinik görüntüleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Ekranların hepsi farklı klinik ortamlarda kullanım için uluslararası sertifikaya sahip.
Hem 24 inçlik IPS ekranı (C240P4QPYEW) hem de 27 inçlik AMVA ekranı (C271P4QPJEW) klinik çalışanlarının güvenilir bir tanı koymak için ihtiyaç duyduğu doğruluğu sunan Clinical-D görüntü teknolojisini kullanıyor. Klinik görüntüyü üretme, saklama ve görüntüleme alanında uluslararası bir standart olan DICOM ile uyumlu Philips Klinik İnceleme Ekranları, en küçük ayrıntıyı bile ortaya koymak için DICOM Kısım 14 standartı ile uyumlu olan kalibrasyonlu, üstün gri tonlama sunuyor. Ayrıca her iki ekran da parlak ortam ışığına sahip ortamlarda da performans için 300 cd/m² olan ekstra yüksek bir parlaklığa sahip. Dolayısıyla her alandan profesyoneller – ister patoloji, radyoloji, ister diş hekimliği ya da ortopedi olsun– ayrıntıları daha net bir şekilde görecekler ve en küçük olağandışılıkları bile kolaylıkla teşhis edebilecekler. Yenilikçi seride ayrıca 21.5 inçlik USB güç kaynaklı bir monitör de bulunuyor. AC gücüne rahatça erişilemeyen mobil klinik ortamlarda kullanım için ideal olan C221S3UCW USB ekranı, tek bir USB kablosuyla kolaylıkla PC’ye veya notebook’a, güç kaynağına bağlanabilir.

Her gün akıllı destek 
Bütün yeni Philips Klinik İnceleme Ekranları, klinik ortamlarda çalışmayı daha kolay ve etkili hale getiren akıllı özelliklerle tasarlandı. Daha fazla güvenlik ve performans için klinik standartlara uygun güç kaynaklarına sahipler, her yerde kurulumları ve ayarlanmaları kolay ve klinik çalışanlarının tam olarak tercih ettikleri pozisyona göre görüntüleme açılarını ayarlamalarını ve böylece uzun bir iş gününde kolayca hissedilen yorgunlukla mücadele etmelerini sağlayan eğme ve sağa sola dönme özelliğine ve yükseklik ayarlı bir tabana sahip. 24 inçlik ve 27 inçlik bu ekranlar, enerji tasarrufu için de, kullanıcı uzaklaştığında otomatik olarak ekranı kısan veya kapatan Philips Power Sensor teknolojisine sahip. Ekranlar aynı zamanda başka akıllı yollarla da görüntüleme deneyimini geliştiriyor, her biri ilgili uygulama için optimize edilmiş ayarlarla hazır şekilde kurulmuş SmartText ve SmartImage Clinic önayarlarına sahip. İsteğe uyarlanır bir Ekranda Gösterim (OSD) menüsü sayesinde, kullanıcılar, hızlı bir biçimde klinik ve ofis uygulamaları görüntüleme modları arasında geçiş yapabilirler.  

Teknik Özellikler – Philips Klinik İnceleme Ekranları

LCD panel türü, ölçüleri 21.5 inç / 54.6 cm: TFT-LCD (TN)16:9

24 inç / 61 cm: IPS LCD 16:10

27 inç / 68.6 cm: AMVA LCD 16:9

Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Optimal çözünürlük 21.5 inç ve 27 inç ekranlarda:
1920 x 1080 @ 60 Hz

24 inç ekranda: 1920 x 1200 @ 60HzGörüntüleme açısı

21.5 inç ekranda: 160º (H) / 150º (V), @ C/R > 10

24 inç ve 27 inç ekranda:

Görüntüleme açısı: 178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10

Parlaklık

21.5 inç ekranda: 150 cd/m²

24 inç ve and 27 inç ekranda: 300 cd/m²

Kontrast oranı (tipik)

21.5 inç ve 24 inç: 1,000:1

27 inç: 5,000:1

Piksel aralığı

21.5 inç: 0.248 x 0.248 mm

24 inç:0.270 x 0.270 mm

27 inç:0.311 x 0.311 mm

Ekran renkleri16.7 MBağlantı özellikleri

21.5 inç: Video Sinyal Girişi: USB 2.0

24 inç : Sinyal Girişi: DisplayPort 1.2, DVI-D (dijital, HDCP), VGA (Analog), USB 2.0 x 4

27 inç: 24 inç olarak, ek olarak HDMI)

Taban

21.5 inç:

·         Yükseklik ayarı: 70 mm’ye kadar

·         Sağa sola dönme (Swivel): -65/65 derece

·         Eğme: -5/20 derece

24 inç:

·         Yükseklik ayarı: 130 mm

·         Pivot: 90 derece

·         Sağa sola dönme: -65/65 derece

·         Eğme: -5/20 derece

27 inç:

·         Yükseklik ayarı: 150 mm

·         Pivot: 90 derece

·         Sağa sola dönme: -65/65 derece

·         Eğme: -5/20 derece

Çevresel duyarlılık

Çevre ve enerji:

21.5 inç: EPEAT Silver, RoHS, geri dönüştürülebilir ambalaj malzemesi, 100 %, PVC / BFR içermeyen kasa, kurşunsuz, cıvasız

24 inç ve 27 inç:

EnergyStar 6.0, EPEAT Gold*, PowerSensor, RoHS, geri dönüştürülebilir ambalaj malzemesi, 100 %, PVC / BFR içermeyen kasa, kurşunsuz, cıvasız

Uygunluk ve standartlar

21.5 inç:

EMC: CE İşareti, IEC/EN60601-1-2

Güvenlik: CE İşareti, IEC/EN60601-1

Ergonomik/Diğer: JIS Z2801, WEEE

 

24 inç ve 27 inç:

EMC: IEC/EN60601-1-2, CE İşareti

Güvenlik: IEC/EN60601-1, CE İşareti, GOST

Ergonomik/Diğer: JIS Z2801, Energy Star, TUV/

GS, TUVErgo, TCO 6.0, WEEE

 

 

Philips Klinik İnceleme Ekranları bu yıl içinde piyasaya sunulacak.

AOC iş ortamları için ergonomik 23″ IPS modelini sunar

Ekran uzmanı AOC, rekabetçi IPS monitörleri yelpazesini Profesyonel Ürün Gamının 60 ID üyesi bir ekranla daha da genişletiyor. 1080p çözünürlüklü 58.4 cm (23″) IPS panele sahip i2360Phu modeli en kullanışlı ve rahat çalışma ortamını sağlamak için tam ergonomik esneklik sunuyor. Geniş geniş bağlantı noktalarının yanı sıra USB hub da sunan kullanıcı dostu iş modeli, hesabını bilen ve çevreye duyarlı profesyonel kullanıcılar için mükemmel tercih.

IPS teknolojisi ile olağanüstü görüntüler
IPS (in-plane switching) gelişmiş bir LCD teknolojisidir. Grafik, fotoğrafçılık ve beklentinin yüksek olduğu diğer uygulama alanlarında çalışan profesyoneller, son derece geniş görüntüleme açıları, yüksek kontrast değerleri ve inanılmaz renk doğruluğundan faydalanabilecekler. i2360Phu 178°/178° (dikey/yatay) görüntüleme açılarına kadar bozulmayan renklerle, canlı görüntüler sunuyor. 1000:1’lik statik kontrast oranı (dinamik kontrast: 20,000,000:1), sadece 6 ms’lik ultra hızlı tepki süresi ve 250 cd/m² parlaklığı ile bu LED modeli son derece rekabetçi bir fiyatla harika bir performans sunuyor.

Ergonomi: tam esneklik
i2360Phu modeli, 130 mm yükseklik ayarı sayesinde, en iyi görüntüleme açısını sunarak kullanıcının boyuna mükemmel şekilde uyum sağlıyor. 90 derece ekran döndürme (pivot) işlevi ekranın saniyeler içinde manzara modundan 90° dönerek portre moduna geçmesini sağlıyor. Uzun metinleri, tabloları veya resimleri portre formatında görüntülemek ve bunlarla çalışmak artık çok daha kolay olacak. Eğilebilen bu ekranın aynı zamanda sağa ve sola dönme işlevi de var. Bu da özellikle ofisteki anlık sunumlarda veya toplantılarda kullanışlı kullanıcının hayatını kolaylaştıran çok pratik bir özellik.

Zengin bağlantı noktaları
i2360Phu modelinde analog VGA portunun yanı sıra dijital DVI-D ve HDMI girişleri de bulunduğu için, pek çok farklı sinyal kaynağına harika konektivite sunuyor. Modelin daha da kullanışlı olması için çerçeveye entegre edilmiş dört adet USB portu bulunuyor. Dijital fotoğraf makineleri, USB bellekler, sabit diskler veya aksesuarlar masanın üstünde kablo yığını yaratmadan doğrudan ekrana bağlanıyor. Dahili hoparlörler sayesinde ise dışarıda ses kurulumu yapmaya gerek kalmıyor.

Harika tasarım
i2360Phu klasik siyah bir yüzeye sahip ve hemen her çalışma ortamına yakışıyor. Ultra ince tasarımını yerden tasarruf eden LED arka aydınlatma özelliğine borçlu.

Onaylanmış çevresel sürdürülebilirlik
LED arka aydınlatma, ayrıca enerji tasarrufu sağlayarak hem çevre dostu kalıyor hem de sahibine toplam maliyette tasarruf ettiriyor. Böylece model TCO 5.0 ve EPEAT Silver gibi en zorlu sertifikaların gerekliliklerini yerine getiriyor.

Üst düzey servis
AOC, i2360Phu modeli için yerinde değişim hizmetini de içeren piyasada öncü üç yıllık bir garanti sunmakta. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda, monitör evinizden veya ofisinizden alınarak başka bir ürünle değiştiriliyor. Tamir edildikten sonra monitör size geri getiriliyor ve değişim ürünü geri alınıyor.

i2360Phu, şu andan itibaren 350 $ (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden piyasada bulunabilir.