Etiket arşivi: nokia asha

Nokia Asha 201 Cep Telefonu

Nokia World 2011 tanıtımında Asha serisinde Asha 200 çift hatlı telefonun ardından aynı özelliklere sahip olan Asha 201 Cep telefonunu da tanıtıtı. Asha 201 modeli Asha 200 modeline oranla aynı özelliklerde olmasına rağmen Asha 200 modelinden farklı olarak çift hatlı değil tek hatlı bir model. Asha 201 modeli de aynı şekilde 32GB’a kadar hafıza kartı desteği olması. 2 MP kamera ve 4X dijital zoom özelliğine sahip. Farklı operatörlerin farklı kampanyalarına rağmen Avrupada satış fiyatı 60 avro olarak belirnelmiş bir model. QEWRTY klavye ve Nokia browser ile internette daha iyi bir gezinti sağlıyor.

Nokia Asha 200 Çift Hatlı Cep Telefonu

Nokia World 2011 tanıtım konferansında yeni ürünlerin tanıtımı yapıldı. Hintçe “UMUT” anlamına gelen yeni Asha serisi de dikkat çeken modeller arasında. Nokia Asha 200 QWERTY klavyeye sahip çift hatlı bir model. Nokia Asha 200 modelinde Easy Swap özelliği ile telefonu kapatmadan diğer hatta geçiş sağlıyor. Sosyal ağlara kısa yol bağlantıları, anlık mesajlaşma ve eposta özelliği ile rengarenk modelleriyle başta gençleri hedefleyen bir model. 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği sağlıyor. Geliştirilmiş batarya sayesinde 52 saate kadar kesintisiz müzik dinleme olanağı sağlıyor. 4X dijital zoom özelliğine sahip 2MP kameraya sahip. Ürünün Avrupa satış rakamı vergiler hariç 60 avro olarak belirlenmiş. Dahili FM radyo alıcısı ve radyodan kayıt özelliği, müzik severlerin dikkatini çeken bir özellik olacağa benzer.

Nokia Asha S40 modellerinde Angry Birds ile geliyor

Nokia World 2011’de tanıtımı yapılan Asha serisi modeller işletim sistemi olarak geliştirilmiş bir symbian kullanarak göze çarpıyor. Nokia’nın geliştirmeleri sonucu iOS ve Android market mantığında çalışan yeni uygulamaların yükleneceği bir platform haline getirmek istiyor. Nokia Ovi Market üzerinden uygulamalara ulaşılabilecek. Bu sayede sürekli güncel ve yeni uygulamalar ile geliştirilebilen bir Nokia modelleri olacak. Rovio şirketi ile yapılan anlaşma ile iOS’de en çok indirilen oyun olma özelliğine sahip Angry Birds’ün S40 symbian için olan modeli de Nokia Ovi’de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

[toggle title=”Haber Kaynağı”]http://conversations.nokia.com/2011/10/26/nokia%E2%80%99s-new-series-40-asha-range/[/toggle]