Etiket arşivi: sony cybershot

Kompakt 50x Süper Zoomlu Sony Cyber-shot DSC-HX350

Sony’nin Cyber-shot™ HX350 yüksek zoomlu fotoğraf makinesi, geniş manzaralardan egzotik vahşi yaşam ve aile portrelerine kadar her sahnenin üstesinden geliyor.

Akıllı telefon ile hızla çektikleri fotoğrafların ötesine geçmek isteyen özenli fotoğrafçılar, kullanılması kolay özelliklere ve DSLR’dan esinlenen tasarıma bayılacaklar. Ele mükemmel şekilde oturan HX350, büyük fotoğraf makinesi performansını kompakt gövdeye sığdırıyor.

24mm’lik geniş açı ile 1.200mm süper telefoto (35mm format eşdeğeri) arasına denk gelen muazzam 50x optik zoom aralığı sunan ZEISS® Vario-Sonnar T* objektif, her çekim durumuna hazır bir kullanım imkânı sunuyor. Clear Image Zoom özelliği, maksimum büyütmeyi iki katına çıkarıp 100×1 gibi nefes kesen bir orana taşıyor, uzak mesafelerdeki bina, insan ve hayvanları dudak uçuklatan bir oranda yakınlaştırıyor.

Her profesyonelin bildiği gibi, yüksek zoomlu çekimin en büyük düşmanı fotoğraf makinesindeki titremedir. Optik SteadyShot™, eldeki en ufak titreşimleri dahi düzeltmek için bir grup lens elemanını hızla oynatıp elde yapılan çekimlerdeki titremeleri azaltarak daha net fotoğraflar sunuyor. Akıllı Aktif Mod, Sony’nin kendi kare analiz teknolojisini kullanıyor; Full HD videoların aynı şekilde net ve bulanıklıktan uzak olmasını sağlıyor.

Fotoğraf meraklıları, 20,4 efektif megapikselli, yüksek çözünürlüklü, arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS sensör ve hızlı BIONZ X™ görüntü işleme motorundan da etkilenecekler. İç mekânlarda veya loş ışıkta elde yapılan çekimlerde bile net, düşük parazitli fotoğraf ve kristal kalitesinde Full HD video görüntülerin tadını çıkarmak mümkün olacak.

Kolay kullanım sunan Cyber-shot™ HX350, çok çeşitte çekim seçenekleri ile yüklü. Pürüzsüz zoom/odak ayarlarının yanı sıra, kolay erişilebilen mod kadranı ve favori ayarları hızlıca değiştirmeye imkân veren özel ayar düğmesi de bulunuyor. Tam P/A/S/M kontrolleri, nefes kesen fotoğraf ve Full HD videolar için ihtiyaç duyulan tüm pozlama seçenekleri sunuyor. Görüntülerine o kendine has sinematik görünümünü kazandıran 24p çekim modunun sağladığı ekstra detayı film yapımcıları da memnuniyetle karşılayacak.

Cyber-shot™ HX350 ile çekimlerin güvenle kadrajlanmasını seçmek de mümkün. Tıpkı bir DSLR’dan beklendiği gibi, fotoğraf makinesinin yüksek kontrastlı elektronik vizöründen bakılabiliyor ya da 921k noktalı çözünürlüklü elle yatırılabilir ekrana geçilebiliyor.

Diğer çekim iyileştirme özellikleri arasında, tenisteki servisi veya golf oynarken yapılan vuruşu üst üste getirilen bir dizi görüntüyle takip eden Motion Shot Video da bulunuyor. Çekim sonrasında, fotoğrafların büyük ve harika şekilde görüntülenmesi için fotoğraf makinesini 4K televizyonunuza bağlamak da mümkün. Uyumlu BRAVIA™ TV’lerde TRILUMINOS™ Renk, fotoğrafların canlı ve dolgun renkleri güvence altına alıyor.

Cyber-shot™ HX350, Ocak 2017’den itibaren Türkiye’de satışta olacak.

Sony DSC-RX100M5 Dünyanın En Hızlı AF ve Kesintisiz Çekim Özellikli Fotoğraf Makinesi

Bir fotoğraf makinesi düşünün; 0,05 saniye gibi dünyanın en hızlı otomatik netleme özelliğine sahip olsun, kendi alanında dünyanın en kapsamlı algılama kapasitesi için 315 noktadan AF özelliği olsun,  AF/AE izlemeyle 24Fps’ e kadar kesintisiz çekim imkanı sunsun, ayrıca 4K video kaydı yapabilsin ve kompak boyutlarda olsun… İşte aradığınız tüm bu özellikler tek bir makinede, karşımızda Sony DSC-RX100 M5….

DSC-RX100M5 veliahtı olduğu RX100 serisinin ünlü 1.0 tipi görüntü sensörünün mirasını kullanır. Ürün kendi kategorisinde 0,05 saniye gibi rekor bir hız ile dünyanın en hızlı otomatik netleme özelliğine sahip. 315 yoğun dizilimli aşama algılamalı AF noktaları ve hızlı otofokus özelliği sayesinde küçük boyuttaki nesnelerin hızlı hareketlerinde bile yüksek kalitede netlik vaat eder.

Ürün 20,1 megapiksel Exmor RS CMOS sensöre sahip olup, Bionz X  görüntü işleme motoru sayesinde daha net, daha parlak ve daha canlı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ürün 20MP üzerinde çözünürlükte 24Fps’e varan hızlarda görüntü işleme özelliğine sahiptir. Ürün hızlı görüntülerde her ânı yakalamak için 1000fps’ e kadar süper ağır çekimde video kaydı yapabilmektedir.

Üründe Vario-Sonnar® T * 24-70 mm lens ile güçlendirilen üründe 180 derece dönebilen LCD ekran ve 2.350.000 nokta XGA OLED elektronik vizöre sahiptir. Ürün Anti-Distortion Shutter 1/32000 saniye hıza çıkabilmektedir.

Üründe Wi-Fi ve NFC uyumu mevcuttur. Üründe uyuyan bebek ya da hayvan resmi çekebilmeniz için elektronik deklanşörün sesini kapatarak harika kareler yakalayabilirsiniz.

Ürün Türkiye pazarında Sony Eurasia A.Ş. güvencesi ile satışa sunulmuş olup, 3999 TL bedel belirlenmiştir.