Etiket arşivi: sony ultra hd bluray

Sony UDP-X800 Ultra HD 4K Bluray Oynatıcı

Bluray teknolojisinin yaratıcısı Japon teknoloji devi Sony uzun süredir merakla beklenen 4k Bluray oynatıcı UDP-X800′ ü CES2017 ile resmi olarak tanıttı. Sony Pictures Entertainment ile ortaklaşa geliştirilen UDP-X800,  üreticilerin öngördüğü en iyi oynatmayı hedeflemekte.

Sony UDP-X800 SDR sinyalleri yeniden işleyerek 100 kata kadar daha parlak renkler ve daha derin siyahlar oluşturarak HDR’ ye en yakın kalitede sunar. Ayrıca üründe herhangi bir kaynaktan gelen ses dosyalarını yeniden işleyerek Hi-Res performansına en yakın kaliteye yükseltir. 

Sony UDP-X800′ de dikkatleri çeken en önemli yenilik, diğer Bluray üreticilerinden farklı olarak arkasında yer alan 2 adet HDMI çıkışı sayesinde ses ve görüntü sinyallerinin ayrı ayrı HDMI çıkışlarına yönlendirilmesini sağlar. Bu sayede, güncel olmayan AVR üzerine yüksek görüntü sinyallerini göndermeden sadece ses sinyali sevk edebilir. 

Üründe 192kHz/24 bit 11,2MHz DSD kodlanmış yüksek çözünürlüklü ses dosyalarının keyifini sürebilirsiniz. Ürün Ultra HD Bluray, DVD Video, Bluray 3D, BD-ROM, Super Audio CD, CD, DVD Audio da dahil olmak üzere birçok medyayı sorunsuz oynatabilmek için yine Sony’ nin geliştirdiği Precision HD sürücüyü kullanır. Ayrıca USB girişinden hemen hemen her formatı desteklemekte.

Ürün Netflix gibi online video sitelerindeki 4K video yayınlarını, ayrıca HD ve SD video yayınlarını daha yüksek kalitede izlemeniz için özel algoritmalarla yeniden işlemektedir. Üründe bulunan dahili Bluetooth özelliği sayesinde evdeki diğer aile fertleri televizyon yayınlarını izlerken siz Bluetooh kablosuz kulaklık sayesinde müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

2017 Bahar aylarında satışa sunulması planlana ürünün Türkiye pazarında da Sony Eurasia tarafından satışa sunulması beklenmekte. Ürün için belirlenen yurtdışı fiyatı 400€ olarak açıklanmış.

Sony UBP-X1000 Ultra Hd Bluray Player

Japon Elektronik Devi Sony Den Yine bir ilk daha 4K yani Ultra Hd Kayıtlı Bluray Filmeri Oynatma özelliği Olan ilk UHD Bluray Playerı çıktı Sony UBP-X1000ES model ismiyle duyurulan modelde Tüm Disklerinizi Oynatabilecek çok gelişmiş bir optik sürücü olan Precision HD sürücü Kullanılıyor .

Henüz Satışa Sunulmayan Sony UBP-X1000ES modeli 2017 ilk çeyrekte satışa sunulacak . Yani Önümüzdeki 1-2 Ay içerisinde ürünü Satın Alma Fırsatımız olacak Fakat Sony Türkiye Stoklarına girip girmeyeceği belli değil Sony Türkiye ülkemiz pazarına üst seviye ürünleri pek getirme taraftarı olmuyor.

Sony UBP-X1000ES Modeli Dolby Atmos , DTS-X dahil Bu Güne dek Çıkmış Tüm Ses Formatlarını Destekleyecek . 4K Bluray Dışında Fhd Bluray ,  Dvd , Audio Cd dahil Tüm Cd Formatlarını Okuyabilecek .

Ürün Ayrıca Wİ-Fİ ve Network Bağlantısı ile internete bağlanabilecek Gelişmiş bir web Arayüzüne Sahip olacak Bu Sayede internetten 4K Görüntüleride Sorunsuz izleyecebileceksiniz.

Üründe Sırasıyla Power Girişi , Network Bağlantısı , 2 Adet Hdmı Çıkış ,Coaxical Digital Ses Çıkışı, RS-232 çıkış , optik Digital Ses Çıkışı ve Son Olarak Analok Stereo Ses Çıkışı Mevcut .

Yukarıdaki resimde Solda duran Kumanda UBP-X1000ES Modeline Ait olan Kumandadır . Umarım Sony Türkiye yakın Zamanda Ürünü Ülkemizde Satışa Sunar .