Haberler Kamera

Flir One Pro Akıllı Telefonlar için Termal Kamera

Termal kamera çözümleri denilince ilk akla gelen marka olan Flir, mobil telefonlar için termal kamera modelini duyurdu. Flir One Pro modeli ile tanıtımını yaptığı yeni termal mobil kamera, kişisel kullanım, ticari kullanım ve mobilize teknik ekiplerin en önemli yardımcılarından olmaya aday. 

Türkiye’ de özellikle Askeri  ve Savunma sanayiinde yoğun kullanılan Flir markalı termal kameralar, yeni modeli Flir One Pro ile mobil telefon kullanan herkesin kullanabileceği boyutlarda ve fonksiyonda olacak. Akıllı telefonların altına takılan üründe Apple modelleri için Lightning Connector bulunmakta. Ayrıca Android akıllı telefonlarda kullanabilmek için USB Type-C connectorü mevcut. Android telefonların çeşitliklik göstermesi sebebi ile connector uyumu için tekerlekli uzunluk ayarlayıcı konumlandırılmış. Böylece USB Type-C connectore sahip tüm Android cihazlar ile uyumlu hale geliyor. 

Flir One iki kamera bulunuyor: biri kızılötesi ışığı görüyor ve diğeri düşük çözünürlüklü, 640×480 CMOS sensörünü kullanarak görünür ışığı görüyor. Uygulama, görünür ışık sensörü tarafından yakalanan görüntüyü ve gerçek zamanlı olarak termal görüntü üzerine koyuyor. Ayrıca üründe 350mAh dahili batarya bulunuyor.

Flir One resmi satış fiyatı 249 USD olarak belirlenmiş. Flir One Pro ise 400 USD bedelle satışa sunulacak.

 

Yorum Yap