Fotograf Makinesi

Fuji X-T10 Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi

SLR Fotoğraf makinesi pazarında aynalı makinelerin yerini tamamen aynasız sensörlü makinelerin aldığı günümüzde pazarda güçlü oyuncular girmeye devam ediyor. Japon üretici Fujifilm’ in büyük beğeni kazanan X-T serisinin uzun süredir beklenen serisi X-T10 resmi olarak duyuruldu.

Klasik tasarıma sahip olan X-T10 temsilcisi olduğu X-T serisinin çizgilerine sahip. Siyah dokulu tutma kısımları ile metalik tasarımlı ayar ve menü tuşları mükemmel uyum içinde şıklıkta birleşmiş. Klasik ve şık çizgilere sahip olan ürün gelişmiş teknik özellikleri ile fotoğraf meraklıları için vazgeçilmez bir yol arkadaşı olacağa benziyor.

X-T10 fotoğraf makinesinde 16,3 megapiksel APS-C X-Trans CMOS II sensör kullanılmış. Ayrıca EXR II görüntü işlemcili Fujinon lensleri ile güçlendirilen ürün aynasız yapıya sahip. 77 noktadan odaklama yapabilen model 2,36mp elektronik vizöre sahip. Üründe 3 inç büyüklüğünde 920K piksel çözünürlüklü hareketli LCD ekran kullanılmış.

Ürün Saniyede 8 kare hızında peşpeşe resim çekebilirken, 1/4000 perde hızına sahip. Full HD 1920 x 1080 60p, 30p ve 24p video çekim kapasitesine sahip olan üründe kayıt medyası olarak SD/SDHC ve SDXC hafıza kartı uyumu mevcut. ISO değeri JPEG için 51200 iken RAW için 6400 değerine kadar çıkabilmekte. Üründe dahili akıllı flaş ise ışığın yetmediği ortamlarda kusursuz kareler yakalamanızı sağlayacak.

Tablet ya da Akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz FUJIFILM Camera remote uygulaması ile wifi üzerinden cihazınızı kontrol etme imkanı sunmakta. Üründe manuel odaklama mevcut iken, daha kaliteli görüntü için Hybrid AF teknolojisi mevcuttur. Phase-detection AF ve contrast AF özelliği sayesinde daha keskin ve net görüntüler elde edebileceksiniz.

Yorum Yap