Haberler Monitörler

Harika 4K UHD Ekran Artık 23.8 inçte

Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, harika 4K UHD çözünürlüğe sahip yeni bir ekranı piyasaya çıkartıyor. 23.8 inç ölçüsündeki 241P6VPJKEB ekran, UltraClear 4K UHD ürün grubunu yeni, daha küçük bir model ile tamamlıyor. Ailenin bu en yeni üyesi yine sahip olduğu UltraClear 4K UHD ve 1.074 milyar renk, % 99 SRGB renk standardı, ayrıca entegre webcam ve mikrofon ile büyük kardeşlerinin göz alıcı performansını sunuyor.

Mütevazı ölçülerine rağmen, bu yeni monitör 4K çözünürlüğün keskinliği ve netliği sayesinde kullanıcıların masa üstlerine gerçek bir alan hissi getiriyor. UHD, 3,840 x 2,160 piksel ile Full HD’nin dört katı çözünürlük sunarak daha önce eşi benzeri görülmemiş ayrıntılar sunar. Bu da, insanların istedikleri gibi kullanabilecekleri (mesai saati sonrası videolar ya da oyunlar gibi)  ekstra ekran alanı ya da işyerinde daha fazla  üretkenlik anlamına gelir.  Örneğin finans sihirbazları, netlik hissini kaybetmeden ya da gözlerini yormadan hesap tabloları üzerinde daha fazla sıra ve sütun görüntüleyebilirler; yüksek çözünürlüklü içerik üzerinde çalışan yaratıcılar ekranda inç başına daha fazla ayrıntı görebilirler, ve detay için görüntüyü yakınlaştırabilirler ya da genel bir bakış için uzaklaştırabilirler,  hatta karşılaştırma için dört tasarımı yan yana bile yerleştirerek yine de önemli ayrıntıları koruyabilirler; ve bilimsel görselleri görüntüleyen jeofizikçiler, en ince ayrıntıları hiç olmadığı kadar doğru bir şekilde inceleyebilirler.

MMD EMEA Bölgesi Philips monitörleri Ürün Müdürü Albert Ulfman şunları söyledi: “Philips’in yeni 241P6VPJKEB ürünü, piyasaya çıkan ilk 23.8 inçlik 4K monitörlerinden biri.  Her içerik için inanılmaz bir görüntü netliği sunuyor ve Windows 10’un çözünürlük ölçekleme kapasitesi için mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu da, MMD’nin kullanıcılara masa üstündeki ekipman ile daha eğlenceli ve daha üretken bir görüntüleme deneyimi sağlama sözünün bir parçası.”

Renklere ve panel teknolojisine uygun düzeyde bir performans
Sahip olduğu 4K UHD teknolojisi sayesinde, ekranın diğer bileşenlerinin de ulaşması gereken zorlu performans standartları bulunuyor. Ancak ürün portföyündeki diğer 4K UHD ekranları gibi, ailenin en yeni üyesinin tasarımı da 4K UHD görüntüleme deneyiminin gücünü sunacak şekilde yapıldı. Örneğin renk konusunda: 10 bitlik bu ekran, akıcı, doğal bir reprodüksiyon için  renk nüansı ya da kademeli renk geçişi olmaksızın 1.074 milyar renge sahip zengin renk derinliği sunuyor. Üstelik % 99’un üzerindeki sRGB desteği sayesinde, kullanıcılar, ekranda gördükleri bir milyar rengin her birinin ve hepsinin canlı ve gerçeğe en yakın şekliyle olduğundan ve farklı uygulamalarda bile renklerin tam olarak aynı kalacağından emin olabilirler. Panellerin sahip olduğu teknoloji de bütün bunlara uygun nitelikte: Büyük, geniş açı görüntüsü ve gelişmiş AH-IPS’in süper yüksek kontrast becerisi, 4K UHD’deki alan hissini mükemmel biçimde tamamlıyor. Üstelik AH-IPS, her zaman renk doğruluğu ve yüksek parlaklık gerektiren fotoğraf rötuşlama ve grafik tasarımı gibi uygulamalar için de ideal.

Fark yaratan bağlantı özellikleri
Bu yeni ekran, 4K UHD’nin gücü dışında, günümüzün ultra bağlantılı ve her zaman çevirim içi dünyasındaki kullanıcılar için önemli özelliklerle tasarlandı. Ekran MultiView’ü desteklediği için kullanıcılar iki ayrı kaynağa –örneğin kişisel bilgisayar ve televizyona- aynı anda bağlanabilirler ve görüntü izleyebilirler. Sahip olduğu MHL teknolojisi sayesinde ise, kullanıcılar akıllı telefonlarındaki ya da diğer cihazlardaki mobil içeriğin büyük ekranda keyfini çıkartabilirler ya da USB 3.0 girişini kullanarak cihazları birbirine bağlayabilir ve hızlıca şarj edebilirler. Ayrıca dahili webcam ve mikrofon da daha etkili şekilde bağlantı kurmayı ve beraber çalışmayı sağlıyor.

Philips’in yeni 241P6VPJKEB/00 ekranı, 699 USD (KDV hariç) üretici tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile Ocak 2016’dan itibaren piyasada bulunabilecek.

Teknik Özellikler:

Özellik Philips 241P6VPJKEB/00 ekran
LCD panel tipi LCD panel tipi: AH-IPS LCD
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 23.8 inç / 60.5 cm
Görüntü oranı 16:9
Etkili görüntüleme alanı 527.04 (H) x 296.46 (V)
Optimal çözünürlük 3840 x 2160 @ 60Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 300 cd/m²
Renk sayısı 1.07G (8 bit + FRC)
Renk gamı % 99 sRGB
MHL 1080p @ 60Hz
Kolaylık · Dahili Hoparlörler: 2 W x 2
· Dahili webcam: Mikrofon ve LED göstergeli 2.0 megapiksel
· MultiView: PIP/PBP modu, 2x cihaz
· Kensington kilidi, VESA uyumlu (100x100mm)
· Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Bağlantı · Sinyal Girişi: VGA (Analog ), DVI-İkili Bağlantı (dijital, HDCP), DisplayPort, HDMI (2.0) – MHL (3.0) x 1
· USB: USB 3.0×3 (1 hızlı şarjlı)
· Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
·  Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
Ayak · Yükseklik ayarı: 130 mm
· Pivot: 90 derece
· Sağa sola dönme: -175/+175 derece· Eğilme: -5/20 derece
Sürdürülebilirlik · Çevre ve enerji: PowerSensor, LightSensor, EnergyStar 6.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
· Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi:% 100
· Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik: % 65
· Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıvasız, Kurşunsuz
Uygunluk ve standartlar Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO sertifikalı, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, PSB, WEEE, UKRAINIAN, CECP, PSE, KC, ICES-003, E-standby, J-MOSS, RCM
Kabin · Ön çerçeve: Siyah
· Arka kapak: Siyah
· Ayak: Siyah
· Yüzey: Doku

 

Yorum Yap