Fotograf Makinesi

Leica SL (Typ 601) Aynasız Fotoğraf Makinesi

Leica yeni Full Frame aynasız fotoğraf makinesi 24-90mm f/1,8-4 lensli Typ 601 Leica SL tanıttı. 21 Kasım 2015′ de satışa sunuluacağı duyurulan Leica SL 24 megapiksel CMOS sensöre sahip. Ürün gelişmiş Maestro II işlemci ile güçlendirilmiş olup, 4K çözünürlüklü video kaydı yapabilmekte. Birçok kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanan Leica SL, Ultra HD 4K 30fps ve DCI 4K 24fps olmak üzere iki farklı video kayıt yeteneğine sahip. ayrıca Full HD 1080p çözünürlüğünde 120fps video kaydı da yapabilmekte. Üründe 10-bit renk derinliğinde kayıt imkanı da mevcut.

Üründe video kaydı için dahili stereo mikrofon mevcut iken, dilerseniz harici 3,5mm  giriş uyumlu harici mikrofon kullanımına da olanak sunar. Üründe çizilmez ve parmak izi kalmayan dokunmatik 3 inç LED ekran mevcut. Profesyonellerin tercihi olan vizör ise 0,66 inç büyüklüğünde 4,4 MP elektronik vizör mevcut. Üründe UHS-I ve UHS-II hafıza kartı desteği bulunmakta olup, dahili GPS Geo-tagging özelliği eklenmiş. Ayrıca çekilen fotoğrafların paylaşımı için Wifi kablosuz bağlantı desteği mevcut. Ürünün tahmini satış fiyatı 7450 $olarak belirlenmiş.

1 Yorum

Calvino 3 Aralık 2015 at 11:45

Üstadım bir konu yalnız bana sürekli mı acaba? dedirtiyor. Sizin ierlenmeleciniz ve rehberleriniz ışığında bu engin fotoğraf düyasındaki yabancılığımız azalıyor. Sizin incelemeniz ile Sony HX100V almaya karar verdim ve aldım. Hatta bazı yerde siz Sony 16MP ama Exmor R teknolojisi bunu telafi ederek hakkını veriyor. gibi bir beyanınız da oldu ama nedense ben mi denk geliyorum bilemiyorum Canon incelemelerinde özellikle Canon 12MP’i aşmıyor Sony aşıyor diyorsunuz.-Kötülemiyorsunuz fakat Sony 16MP yi hakkıyla başarabiliyorsa bunda ne kötülük var?-Canon bunu başaramadığından 12MP de ısrar ediyor olabilir mi?-Son kullanıcı sizin benden çok iyi bildiğiniz nokta da ki bunu en çok mobil telefon kameralarında yaşıyoruz. Oooo 5MP kamerası var Oooo 8Mp kamerası var diyerek f6le7eklendiriyor. üretici açısından bu bence olumlu bir şey.Bunu yazarken bir taraf olma durumu olmadığını düşündüğümü altını çizerek sadece merakımdan bu soruları ve fikirlerimi yönelttim.Saygılarımı sunarım.

Cevap

Yorum Yap