• Ana Sayfa
  • Haberler
  • LG 32SM5B , 43SM5B , 49SM5B , 55SM5B , 65SM5B SOC WebOS Endüstriyel Monitörler
Haberler Monitörler

LG 32SM5B , 43SM5B , 49SM5B , 55SM5B , 65SM5B SOC WebOS Endüstriyel Monitörler

Koreli Üretici LG Elektronics Yeni SOC WebOS Endüstriyel Monitor Serisi Satışa sundu LG 32SM5B , 43SM5B , 49SM5B , 55SM5B , 65SM5B Model numaralarıyla 32 inch den 65 inch e kadar toplam 5 farklı ekran boyutunda üretilen SM5B nin Engöze çarpan özelliği hiç kuşkusuz bilgisayara ihtiyaç duymadan monitörde olmasını istediğiniz verileri uzaktan yayınlayabilmesi .

Endüstriyel monitörler malesef hala çok fazla bilinmediği için projelerde kendilerine sunulan alıcılar tarafından bazen fiyat bazende modellerinin internet ortamında sorgulandığında marketlerde adını görmediği için çekindiği ürün gruplarıdır . Ama tam tersine aslında bu ürünler tamamen profesyonel kullanım için üretilmiş özel ürünlerdir bu ürünler için ilk söylenebilecek şey 7/24 çalışabilmesi Hepimizin evinde mutlaka bir panel tv vardır bu tv lerde çalışmak koşulları en fazla 10 – 12 saat esasına göre tasarlanmıştır uzun süreli açık kalmaya pek uygun ürünler değildir . Ayrıca monitörler bir çok gereksiz özellikten arındırılmış tamamen amaca yönelik hazırlanmıştır . Bir çok monitörün üzerinde hoparlör göremezsiniz ama her monitörde hoparlör ses çıkışı doğrudan mevcuttur harici bir hoparlöre direk güç gönderebilmektedir . TV Tuneri yoktur yani bizim bildiğimiz dilden Kablolu yayınları bu üründe izlemenizi sağlayan ekipman monitörlerde kullanılmamıştır . Yine ek olarak parlaklık oranları tamamen dikkat çekmeye yönelik çeşitlilikte üretilmişlerdir ortalama 300 nits den 2.500 nits e kadar parlaklık seviyesi olan ürünler mevcuttur  kapalı alanlar için ayrı mağaza vitrini için ayrı sokakta totem içinde kullanacağınız için ayrı nitelikler mevcuttr . Burdan şuraya varmak istiyoruz eğer bir işletme sahibiyseniz yada bir fabrika ne bileyim fast food dükkanınız varsa orda kullanılması en doğru ürünler endüstriyel monitörlerdir . Ana sebeplerini kısaca madde madde yazmamız gerekirse .

– Daha Uzun Ömürlü olmaları

– Parlaklık seviyelerinin çok çeşitli olabilmesi

– Birden Fazla ekranı birleştirilerek videowall yapılabilmesi .

– Uzaktan bir çok monitöre bilgi akışı sağlanabilmesi

vs vs  bu maddeleri dahada arttırmak mümkün . LG elektronik Monitör çeşitliliği ve kalite algısı en fazla olan marka olarak yukarıda bahsettiklerimiz ve daha fazlası için örnek bir marka diyebiliriz.

LG 32SM5B , 43SM5B , 49SM5B , 55SM5B , 65SM5B Modelleri dışardan alabileceğiniz bir çok yazılım sayesinde uzaktan bilgi ekranı olarak kullanılabilmektedir . Yazılımlar kendi içinde çok farklı yetekenklere sahip olabilirler bu sebeple bu yazılımlar için demo talebinde bulunmak en doğrusudur . Yazılımla yapabileceklerimize küçük bir örnek verebilirsek şimdi 20 farklı mağazanıza bu ekranlardan 1 er adet yerleştirdiğimizi farzedin ve bu mağazalar farklı illerde olsun sizde tamamen atıyorum İstanbulda ofisinizdesiniz önünüzde merkez yazılıma sahip bilgisayarınız mevcut . şimdi yazılımı çalıştırıyorsunuz aslına bakarsanız  kendi tv kanalınızı yarattınız denebilir dedinizki tüm ekranlar Herhangi bir müzik kanalı açık olsun Açık olan ekranın alt kısmında sürekli değiştirebildiğiniz bir alt yazı olsun yine ekrnınızın 3/1 lik bir kısmında ise başka bir video oynasın bu arada sağ üst kısımda hava durumu ve saat görünsün sol kısımda ise yılın 365 gününde özel günlerde o gün geldiğinde çıkacak ikonlar mesela 29 Ekimde Türk bayrağı dalgalansın kurban bayramında koç başı çıksın . Hatta öyle bir ayarlıyorsunuzki x bir internet sitesinden RSS alsın bu sayede o site ne zaman güncellenirse otomatik kendi ekranlarınızda güncellensin . 20 mağazada anlık bir kampanya bilgisini anında yayınlayın vs vs bu örneklerin sonu arkası kesilmez tam tabiriyle şuan hayal ettiğiniz her şeyi ekranınızda yayınlayabilirsiniz . Geçtiğimiz yıl bu işi yapabilmek için her monitöre bir player bilgisayarı bağlamak gerekirken şimdi SOC WebOS tabanlı yeni LG monitörler sayesinde bilgisayara ihtiyacımız kalmıyor . Ayrıca monitörlerimizi yatay dikey çapraz istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz bu yazılımlar bu işlerin hepsini yapabiliyor.

sizlere bu ürünler ile ilgili çok daha geniş bilgi vermek isterdik ama bazı şeyleri tecrübe etmeniz gerekli bu tip bir ürün ile ilgileniyorsanız Türkiye’de bu işlerde öncü firmalardan biri olan Gsa Elektronik ile iletişime geçebilirsiniz Ankara ve istanbul başta olmak üzere bir çok ilde projelerinizde sizleye yardımcı olacaklardır .Kullanılan Resimler Tamamen özgün olup 2015 Amsterdam İntegrated Systems Europe Fuarında çekilmiştir.

 

 

Yorum Yap