LG NB5540 Soundbar İncelemesi

Kore’nin En Büyük Elektronik üreticilerinden biri olan LG Markasının Yep yeni bir ürünü şuan karşımızda duruyor LG NB5540 Soundbar.

LG-NB5540-Sound-Bar

Tv Sektöründe faliyetlerini Türkiyede 2000 Yılından buyana sürdüren LG Elektronik Tv grubu ile eş zamanlı Ses Sistemleri ile de o yıllardan bu zamana kadar bir çok ürünle karşımıza çıkmıştır . Son dönemin Popüler Ses Sistemleri olan Soundbar ürünlerinde de iddalı olan LG markasının NB5540 Modelini İnceleyeceğiz .

IMG_0343

Ürünümüz elimize ulaşır ulaşmaz ambalajı açmaya koyuluyoruz

IMG_0344

LG NB5540 Kutu itibariyle Teknik özelliklerinden ölçülerine bakınca ambalajı sizi korkutabilir ama kutusunu tam anlamıyla açınca neden bu kadar büyük olduğu anlaşılıyor . Soundbar ve wooferı birlikte bir kutu yapmanın tek yolu bu büyüklükte bir kutudan geçiyor . Gelen kargoda ürün zarar görürmü diye  hiç şüphelenmeye gerek yok çünkü kutunun %70 i straforla kaplı 🙂

IMG_0345

Kutuyu açtığımızda öncelikle aksesuarları dikkattimizi çekiyor kutudan uzaktan kumanda , Power Adaptörü , 1 adet optik Kablo , 3a 2 adet pil , USB için L adaptörü , Duvar Askı demirleri ve bağlantı vidaları , Kablo Kelepçesi Yanı Sıra Barın Kendisi Ve Woofer Çıkıyor .

IMG_0346

 

İlk Straforu kaldırdığımızda Krom Renkli Soundbarımız kendini gösteriyor böyle bir kutudan bu incelikte bir şey beklemiyor insan ama işte Ürünümüz bu diyoruz Hemen Alttaki büyük straforu kaldırıyoruz

IMG_0347

işte wooferımız karşımızda woofer öyle korunmuşki kutunun sağında ve solunda üst resimdeki gibi straforlar mevcut . Evet Bir an önce ürünü test etmek için sabırsızlanıyoruz NB5540 sounbarımızın altına baktığımızda ürünün giriş / çıkış terminallerini görüyorsunuz Aşağıdaki resimdende anlaşıldığı üzere 1 HDMI giriş 1 HDMI çıkış Mevcut ,Harici Ses Girişi için 1 adet gidital Optik Bağlantı Analok ses girişi içinde 1 adet 3.5 mm kulaklık jak girişi mevcut . Ayrıca Müzik dosyalarınızı oynatabilmek içinde bir USB girişi mevcut .

IMG_0349

 

Soundbarın Tam Ortasında Adaptör için Giriş mevcut bunların dışında Duvar Askı aparatının takılması için vida girişleri mevcut  .

IMG_0350

Üründe ilk dikkati çeken mükemmel işçilik ve zarif görünümü ön kısım yani kalın kısmı 4 cm arka tarafında en ince yeri ise 3.5 cm yüksekliğe sahip hoparlörlerin ön ızgarası mükemmel şık görünüyor kesinlikle Soundbarlar içerisinde en yakışıklı ürün budur .Hiç vakit geçirmeden ürünü fişe takıyoruz . Ön kısmın ortasında kırmızı bir led yanıyor hemen ürünün sağ üst köşesinde kontrol paneli mevcut kumandayla veya burdan kontrol edebiliyorsunuz .

IMG_0358

 

Bu kontro panelimizde Açma Kapama Tuşu Ses Açma ve kısma tuşu yanı sıra giriş kaynaklarını değiştirdiğimiz F tuşu mevcut . Tabi Detaylı kontrol yine uzaktan kumandamızda mevcut .

IMG_0354

uzaktan kumandası bir çok soundbarlar karşılaştırınca biraz büyük gelebilir ama Bunun 1. sebebi LG markalı Tv leride kontrol edebilmesi bu sebeple kumandada 7 Adet alt kısımda bir tuş takımımız mevcut . USB girişi olması sebebiyle müzik dosyalarının oynatılması ileri geri sarma başlar durdur tuşlarıda tabiki eper yer kaplamış yani işin aslı bu işleri soundbarınız yapıyorsa kumanda ancak bu kadar oluyor . Evet ürünümüzü şimdi açma tuşuna basıp çalıştırıyoruz

IMG_0357

Ne Görelim Ön panelde çok güzel bir display çıkıyor karşımıza bu display çok güçlü ve yazının punto büyüklüğü ise harika gözleri sağlıklı bir insan 5-6 mt den rahatlıkla okuyabiliyor . şimdi geldik wooferımıza wooferımız tasarım olarak yine Barımıza yakışır bir tarzda yapılmış sadece acaba rengi soundbarla aynı renk olsa dahamı güzel olurdu diye kendi kendimize soruyoruz .Wooferın Yan kısmı komple bez gerilmiş bass sürücüsü önde ve kapaksız yani bass sürücüsünü görmek isteyenler sakın uğraşmayın açılan bir kapak yok .

IMG_0351

Wooferın Elektrik Kablosu Kendi üzerinde geliyor .

IMG_0352

Gelelim çalıştırma işine hemen bir flash belleğin içine  flac ve mp3  dosyalarını yükledik ve ürüne taktık Kumandasından FUNCTION tuşuna basarak USB bölümüne getirmeniz yeterli yön tuşlarından aşağı tuşunda Play işareti var oraya basmanızla beraber müziğimiz devreye giriyor NB5540 flac ve mp3 dosyalarını sorunsuz okuyabiliyor Sesi açıyoruz Tabi bir eksik var Subwoofer çalışmıyor subwooferımızın bar ile kablosuz iletişime geçmesi için bir kaç adım varki o adımlar kitapçıkta mevcut wooferımızda bağlandıktan sonra evet diyorsunuz budur .Unutmadan üründe Dahili Bluetooth mevcut bluetootlu telefon pc benzeri ürünlerden kablosuz müzik dinleyebiliyorsunuz .

Yaklaşık 10-15 dk boyunca ürünü dinledik kumanda üzerinde ses modlarını değiştirebildiğiniz SOUND EFECT adında bir tuş mevcut buna her bastığınızda farklı modlara geçiyor müzik sinema gibi burda kulağınıza iyi gelen halde bırakabilirsiniz. LG NB5540 da kullanılan woofer için gerçektende tek kelime mükemmel bir ürün diyebiliriz boyutundan büyük bir sesi olan woofer kolay kolay distorsiyona uğramıyor bir çok müzik çeşidi ile test ediyoruz gerçekten mükemmel bir sonuç Hİ-Fİ ürünlerin aktif subwooferlarından pek farkı yok diyebiliriz . Peki vocaller ve tizler işte burda gerçektende teknoloji konuşmuş nedenmi diyeceksiniz bu kadar küçük sürücülerle hadi tiz sesleri verebilir ama bu üründe mid sesler yani volcallerde kendi segmentine göre gayet tatmin edici LG bu sefer gerçektende iyi iş çıkartmış diyebiliriz . Kendi rakiplerinin ürünlerine göre hem kozmetik , hem donanım , hemde ses kalitesi bakımından çok tatminkar bir ürün .

 

 

 

“LG NB5540 Soundbar İncelemesi” üzerine bir yorum

  1. LG nb5540a incelemenizi dikkatle okudum. Öncelikle bu bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben uzun zamandır ses sistemi araştırıyorum lakin bazıları çok uçuk fiyatlarda. Vestel 40″ televizyon aldım. Televizyonda ki ses çok kötü. Bu sebeple ses sistemi düşünüyorum. Vestel tarafından üretilen SBA 300 getirip taktılar ama hiç beğenmedim. İncelemeye konu olan ürün de şuan oldukça iyi fiyatta bulabiliyorum. Sizce ses bağlantısını gigital OPTİK kablo ile mi yapayım yoksa HDMI kablo ile mi yaparsam iyi olur. Ayrıca HDMI bağlantısı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Televizyon kendinden uydulu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir