Haberler Ses Sistemleri

McIntosh Markası Türkiye’de El Değiştirdi

Dünyanın ses konusundaki en iyi ekipman üreticilerinden biri olan McIntosh Markası Nisan 2014 İtibariyle Türkiye’nin En büyük Hi-Fi Distribitörü Extreme Audio fiması ile Temsil edilecek . Başta Ankara , İstanbul , izmir yanı sıra bir çok ilimizde bayi ağına sahip Firma Sayesinde Tüketici McIntosh Markasına daha kolay ve daha uygun fiyatlarla ulaşabilecek.

TV istasyonları tasarlayan bir danışmanlık şirketinin sahibi olan Frank McIntosh, 1949 yılında Silver Spring Maryland’de McIntosh Laboratory’yi kurarak ses kavramında efsane olacak markasını yaratır. Frank McIntosh ve Gordon Gow’un tasarımıyla ortaya çıkan “Unity Coupled Circuit” tüm dünyada büyük bir üne sahip olur ve ses kavramına yeni bir anlam kazandırır.

O tarihlerde piyasadaki tüm amplifikatörlerin, iddia ettikleri özellikleri tam manasıyla yerine getirmediğinin farkında olan Frank McIntosh; yüksek güç ve en az distorsiyona sahip, iddiasının arkasında durabilen bir amplifikatör yapmak için yola çıkar ve ses endüstrisinin tüm standartlarının üzerinde amplifikatörler üretmeye başlar.

Mükemmel sese ulaşmaya çalışan bir ekip tarafından tamamen el yapımı olarak üretilen McIntosh cihazları, ekibin tasarımsal bütünlüğü ve teknolojik gelişmelere bağlılıkları sayesinde 35 adedin üzerinde patente sahip olmasını sağlamıştır.

Yorum Yap