Fotograf Makinesi Haberler

Nikon Coolpix S800 ilk Androidli Fotoğraf Makinesi

İşletim sistemi piyasasının gelişmesi beraberinde “Akıllı” tabir edilen ürünleri getirmeye devam ediyor. Akıllı telefonların pazar liderliğini ele geçirdiği günümüzde Akıllı televizyonlar hayatımıza girdi. Tüm bunlara kayıtsız kalamayan fotoğraf makinesi teknolojisi de Akıllı kavramını almaya başladı.

İlk akıllı telefon girişimi Japon üretici Nikon’ dan geldi. Nikon kaynaklarına yakınlığı ile tanınan  Nikon Rumors sitesinin haberine göre ilk defa Coolpix S800 ile uygulamayı düşündüğü Andorid uygulaması ile yeni bir bakış açısı getirdi.   Android 2.3 versiyonu ile çalışacak olan Coolpix  S800 dahili kablosuz erişim çipi sayesinde sosyal ağlara bağlanabilecek ve Play Store üzerindeki uygulamalarla uyumlu olacağı belirtildi.

Ürünün sızan teknik özellikleri arasında Android 2.3 desteği, dahili GPS, dahili Wifi, 25-250mm geniş açı lens ve 3.5 inç oled ekran yer almakta. Android sayesinde çekilen fotoğrafların Wifi aracılığı ile konum belirterek kolayca Instagram ve Facebook uygulamalarına yüklemek mümkün olacak.  Ağustos 22′ de diğer detayları netleşecek olan Nikon’ dan DSLR makinelerede Android uygulayıp uygulamayacağı da şimdiden merek konusu…

Diğer özellikleri ve ayrıntılı bilgi için kamera bilinen değildir, ancak tarihi Ağustos 22 olduğu söylenir. Nikonâ ™ s serisinde hakkında diğer sorular kadar çok açar: onlar Android diğer fotoğraf makinesi ya da hatta DSLR gelecekte uzatacaktır?

Yorum Yap