Fotograf Makinesi

İlk Kompak 3D fotoğraf Makinesi Panasonic Lumix DMC-3D1

HD, Full HD derken şimdi de 3D teknolojisi hızla hayatımızdaki yerini almaya başladı. Japon teknoloji devi Panasonic, fotoğraf makinesi ürün gamındaki temsilcisi Lumix dünyanın ilk kompak 3D fotoğraf makinesi olan LUMIX DMC-3D1′ i bugun Amerika’ da resmi olarak duyurdu. DMC-3d1, 2D ve 3D berrak ve net fotoğraflar ve HD videolar çekebilmeniz için yeni çift lensli tasarımı ile hizmetinizde. Yüksek çözünürlüklü kayıt için 4 x optik yakınlaştırma sunan DMC-3D1, 25mm ultra geniş açıya sahip. 8 megapiksel çözünürlükte 3 boyutlu fotoğraflar çekebilme kabiliyetine sahip iken, 1920 x 1080 – 60i yüksek kalitede 3D HD video kaydı da yapabilmekte.

3 boyut teknolojisi ile göz dolduran Lumix DMC-3D1, 2 boyuttada yenilikleri beraberinde geriyor. Çift lens teknolojisi sayesinde eşzamanlı video ve fotograf kaydı yapabilmekte. Normal şartlarda standart fotoğraf  makinelerinde video kaydı yapabilen bir makinede video kaydı yaparken fotoğraf çekmek istendiğinde makine otomatik olarak video kaydını durdurmaktaydı. Yeni Lumix DMC-3D1′ de çift lens teknolojisi sayesinde video kaydı ile fotoğraf kaydı aynı anda yapılabilmekte.  12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf kaydı yapabilirken, 1920 x 1080i çözünürlüüğünde Ful HD video kaydı yapabilmekte.

12 megapiksel çözünürlükteki yüksek hassasiyete sahip MOS görüntü sensörü ve Venus Engine işlemci ile daha yüksek kalitede ve daha hızlı bir kullanım olanağı sunar. Üründe 3,5 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran kullanılmış. 70 MB dahili belleği bulunan makine SD, SDHC ve SDXC kart desteğine sahip.  Yüksek hassasiyete sahip makine, saniyede otofokuslu 4 kare, otofokussuz 8 kare fotoğraf çekebilmekte. Üründe gelişmiş fotoğraf çekim modları bulunmakta.

Amerika’ da resmi duyurusu yapılan ürün Aralık ayı itibari ile Amerika başta olmak üzere satışa sunulacak. 3D teknolojisini standart tüketicilerin kullanımına daha fazla sunması beklenen ürün için biçilen bedel ise 499 $ olarak belirlenmiş.

Yorum Yap