Haberler Televizyon

Samsung LCD Panel Tedariği için LG ile Görüşüyor

2 Teknoloji devi Koreli Samsung ve LG LCD panel tedariği konusunda görüşüyorlar. Dünyanın en büyük 1 TV üreticisi olan Samsung Electronics, Sharp’in LCD arzını kesmeye karar verdiğini bildirmesinden sonra, rakip LG grubuna döndü. Her iki şirket de endüstride rakip olsa da, bunun gibi bir anlaşma karşılıklı yarar sağlayabilir.

Nikkei, Sharp’ın geniş panel satışını durdurmaya karar vermesinden bu yana, Samsung’un LCD TV üretmek için yeterli paneli bulunmaması sonucu buciddi sorunun çözümünde LG Display’in yardımına başvurduğunu bildirdi.

Japon elektronik üreticisi Sharp ile Tayvanlı Hon Hai Precision Industry ile LCD panel ortak girişiminin önümüzdeki yıl Güney Koreli elektronik üreticisi Samsung’ a TV’ler için LCD panel tedarikini durduracağını açıkladı. Bunun üzerine Samsung, LCD TV için gerekli olan panellerin tedariği konusunda, rakibi olan panel üreticisi LG’ ye yöneldi.

Samsung, kendi LCD panellerini üretiyor ve aynı zamanda BOE Teknoloji Grubu’nun yanı sıra AU Optronics ve diğer Tayvanlı şirketler gibi Çinli üreticilerden önemli TV bileşenlerini tedarik ediyor. Samsung, yakın zamanda LG grubuna, cep telefonu pillerinin potansiyel satın alınması konusunda da görüşmeye başladılar.

Las Vegas CES2017′ de Samsung’un televizyon bölümünün başkanı, Kim Hyun-suk’ a konu sorulduğunda “Henüz kararlaştırılmış bir husus yok, ancak iki şirket konuyla ilgili dikkatli ve ciddi bir şekilde görüşüyor.” şeklinde yanıt verdi.

Yorum Yap