Haberler Televizyon

Sony BRAVIA OLED A1 Serisi 4K HDR Andorid TV

Tüketici elektroniği fuarının başlaması ile tüm teknoloji firmaları bombalarını peşpeşe patlatmaya başladı. Bunlardan birisi de Japon elektronik devi Sony… Sony 2017 yılına damgasını vuracak yeni bir ürünü ile karşımızda… Sony Bravia OLED TV A1 Serisini resmi olarak duyurdu. Görüntüde kusursuzluk, seste mükemmelliği yeniden tanımlayarak çıtayı yükseltiyor.

HDR dünyası, video servisleri, 4K UHD Blu-ray ve son zamanlarda PlayStation 4 oyunlarıyla birlikte büyük ölçüde genişliyor. Artık daha çok kaynak ve daha çok görsel içerik mevcut. Sony’ nin son amiral gemisi 4K HDR Processor X1 Extreme görüntü çipine sahip Z9 serisi, HDR teknolojisinde atılmış önemli bir adım olarak, üstün doku, derinlik, renk ve kontrast ile gerçeğe yakın bir görüntü üretme kabiliyetini ön plana çıkarmıştı. Sony, iki yeni TV serisi ile 4K HDR İşlemci X1 Extreme’nin gücünü daha geniş bir izleyici kitlesine sunuyor.

Sony yeni duyurduğu 4K HDR modelleri ile birlikte sayısı artan 4K HDR ekranların kolay seçimini sağlamak için 4K HDR OLED TV’yi “BRAVIA OLED” olarak tanıtacak. OLED’in 8 milyondan fazla kendiliğinden aydınlanan piksel yapısı sayesinde A1 serisi, eşi benzeri görülmemiş siyah, otantik renk, bulanıksız görüntü ve geniş bir görüş açısı ile önemli ölçüde zenginleştirilmiş bir görsel deneyim getiriyor. Bu sayede kusursuz renkler, daha derin siyahlar, daha çarpıcı tonlama sunacak.

Sony BRAVIA OLED’ in yenilikleri inanılmaz resim performansıyla bitmiyor. OLED’in arka ışık içermeyen yapısının avantajından yararlanan Sony, sesi direkt olarak ekranın içinden çıkartabilen yeni bir Acoustic Surface  ses teknolojisi geliştirdi. Bu, geleneksel TV’lerle ulaşılamayan mükemmel bir resim ve ses birleşimini sağlar. Kenarlarda bile geniş ses ve görüntü senkronizasyonu üretir. OLED’in olağanüstü geniş görüş açısı ile birlikte A1 serisi, izleme konumundan bağımsız olarak eşsiz görsel ve işitsel deneyim sunar.

Çerçevesiz yapısı görüntüyü tam ekran sunarken ayaksız tasarımını kabloların görünmesini engelleyen yeni arka ayak yapısı ile taçlandırmış.

 

Yorum Yap