Fotograf Makinesi Haberler

Sony DSC-RX100M5 Dünyanın En Hızlı AF ve Kesintisiz Çekim Özellikli Fotoğraf Makinesi

 

Bir fotoğraf makinesi düşünün; 0,05 saniye gibi dünyanın en hızlı otomatik netleme özelliğine sahip olsun, kendi alanında dünyanın en kapsamlı algılama kapasitesi için 315 noktadan AF özelliği olsun,  AF/AE izlemeyle 24Fps’ e kadar kesintisiz çekim imkanı sunsun, ayrıca 4K video kaydı yapabilsin ve kompak boyutlarda olsun… İşte aradığınız tüm bu özellikler tek bir makinede, karşımızda Sony DSC-RX100 M5….

DSC-RX100M5 veliahtı olduğu RX100 serisinin ünlü 1.0 tipi görüntü sensörünün mirasını kullanır. Ürün kendi kategorisinde 0,05 saniye gibi rekor bir hız ile dünyanın en hızlı otomatik netleme özelliğine sahip. 315 yoğun dizilimli aşama algılamalı AF noktaları ve hızlı otofokus özelliği sayesinde küçük boyuttaki nesnelerin hızlı hareketlerinde bile yüksek kalitede netlik vaat eder.

Ürün 20,1 megapiksel Exmor RS CMOS sensöre sahip olup, Bionz X  görüntü işleme motoru sayesinde daha net, daha parlak ve daha canlı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ürün 20MP üzerinde çözünürlükte 24Fps’e varan hızlarda görüntü işleme özelliğine sahiptir. Ürün hızlı görüntülerde her ânı yakalamak için 1000fps’ e kadar süper ağır çekimde video kaydı yapabilmektedir.

Üründe Vario-Sonnar® T * 24-70 mm lens ile güçlendirilen üründe 180 derece dönebilen LCD ekran ve 2.350.000 nokta XGA OLED elektronik vizöre sahiptir. Ürün Anti-Distortion Shutter 1/32000 saniye hıza çıkabilmektedir.

Üründe Wi-Fi ve NFC uyumu mevcuttur. Üründe uyuyan bebek ya da hayvan resmi çekebilmeniz için elektronik deklanşörün sesini kapatarak harika kareler yakalayabilirsiniz.

Ürün Türkiye pazarında Sony Eurasia A.Ş. güvencesi ile satışa sunulmuş olup, 3999 TL bedel belirlenmiştir.

Yorum Yap