Ses Sistemleri

Sony HT-ST5000 7.1.2 Dolby Atmos Destekli Hi-Res Soundbar

Sony’nin CES2017′ de duyurduğu bir yenilik de 7.1.2 kanal Dolby Atmos destekli yeni Soundbar HT-ST5000… Tek noktadan surround ses teknolojisi, geldiği nokta itibari ile özellikle karmaşık cihazlar topluluğu ve kablo karmaşasından rahatsız olan ev hanımlarının ilk tercihlerinden olacak. İlk çıktığı yıllarda televizyon altına yerleştirilen ve tek noktadan çevreleyen ses sağlayan Soundbar teknolojisi, Sony’ nin geliştirdiği yeni bir ses teknolojisi ile artık 5 kanal değil, 7.1.2 kanal ses sağlayabilmekte.

Sahnedeki atmosferik seslerin verilmesini sağlayan Dolby Atmos teknolojisi ilk defa bir Soundbarda Sony tarafından kullanıldı. Duvara astığınız televizyonun altına konumlandıracağınız soundbar ile Dolby Atmos ses teknolojisi dahil birçok ses formatını destekliyor.

S-Master HX dijital amplifikatör, yüksek frekans aralıklarıyla (40kHz’in üstünde) hassas sonuçlar için bozulmayı azaltır. DSEE HX büyütme teknolojisi, müziğinizi analiz etmek ve kayıp harmonikleri değiştirmek için bir algoritma kullanır ve ses sinyallerini neredeyse yüksek çözünürlüklü kaliteye geri yükler.

Üründe Bluetooh ses aktarımı, NFC kablosuz bağlantı desteği ve ev ağınızda müzik dinlemek için Wireless streaming desteği mevcut. Ayrıca üründe HDCP 2.2 uyumlu 3 adet HDMI girişi, 1 adet HDMI ARC çıkışı, optik SPDIF, analog AUX ve bir USB bağlantısı ille ev sinema sisteminize ekleme yapabilirsiniz.

Yorum Yap