Haberler Ses Sistemleri

Sony PS-LX300USB Pikap

Ses sistemlerinde uzun bir geçmişe sahip markalardan sony son dönemlerde popülerliğini yeniden kazanan pikapların üretimine hız verdi. İşte sony nin PS-LX300 model numaralı pikabıda ürettiği modellerden birisi…

Sony Ps-lx300 modelinin ana hatları 80 ve 90 lı yıllarda üretilen modellere çok ama çok benziyor neticede teknik olarak değişen bir şey olmaması kasanın devamlılığını sağlamış durumda . Ps-lx300 modeli 33 ve 45 devirde çalışabilmektedir. Kullanımı ise gayet basit ürünün kurulumunu yaptıktan sonra plak çanağa yerleştirilir ve start tuşuna basmanız yeterli oluyor kol otomatik olarak kendisi plağımızın ilk şarkısına gider ve çalmaya başlar sırasıyla çalmaya devam eder stop tuşuna bastığımızda ise kol otomatik olarak kalkar ve yerine tekrar döner ve ardından çanak dönme işlevini bitirir.

Manuel plaklarda ise bu işlemlerin elle yapmak gereki mandal sayesinde kol kaldırılır kol istenilen şarkı aralığına götürülür ve mandal yeniden indirilir peki sony ps-lx300 modelinde manuel olarak istediğimi şarkı çalınabilirmi elbette bunun için plak çalarken up/down tuşuna bastığımızda kol olduğu yerde havaya kalkar ardından el yordamıyla kolu plağın istediğiniz bölgesine getirip tekrar up/down tuşuna basarak kolun yavaşça indiğini ve çalmaya başladığını görürsünüz buda ps-lx300 modelinin çok yönlü özelliklerinden birisidir.

Yukarıdaki resimde 33 ve 45 devir ayar tuşunu görebilirsiniz ayrıca üst kısımdaki oyuğun içinda duran halka adaptör ise eski plaklardan bazılarının orta delik kısmı diğerlerinden çok daha geniştir ve o plakları çalmal için bu ara adaptörü kullanmak gerekir.

Evet şimdi gelelim cihazın arka kısmına öncelikle belirtelim bu ürünü satın aldığınızda amfi veya müzik setlerine bağlanabilmesi için gerekli lale kablo cihazın arkadında standart olarak çıkmaktadır diğer kablo ise ürünün elektrik kablosudur. 2 kablonun arasında ise bu ürünü diğer markalardan özellikle en yakın rakibi pioneer pl-990 modelinden ayrıştıran özelliği olan usb bağlantısı mevcuttur peki ne işe yarar bazılarımız plaklarını dijital ortamda ölümsüzleştirmek isteyebilir ürünün içinden çıkan usb kablo vasıtasıyla pc mize bağlıyoruz daha sonra ürünün içinden çıkan cd ile programın çalışmasını sağlıyoruz program plak çalarken çalan şarkıyı müzik dosyası olarak kayıt yapar bu sayede dijital ortamda arşiv yapma imkanı sağlar.

Yine bir çok markada olmayan bir özellik ise phono-line butonu buda phono girişi olan yada olmayan tüm amfilere müzik setlerine aktif hoparlörlere bağlantı yapılmasına olanak sağlar bunun detayını ürün satıcınıza veya iletişim bölümünden bize danışabilirsiniz.

Plak işine yeni başlıyorsanız ve hiç bir bilginiz yok ise bu ürünü gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz unutmayınki plaklardaki kayıtlar dinlediğiniz en iyi ses kaynağınız olacaktır müziğin özü olan analok sesin tadını ancak plaklar vasıtasıyla dinleyebilirsiniz sony ps-lx300 modeli kesinlikle hem fiyatı hemde performansı bakımından başlangıç seviyesi için çok iyi bir şeçim olacaktır şimdiden keyifli dakikalar dileriz

Yorum Yap