Haberler Televizyon

TV’yi Daha Sihirli izlemek için LG WebOS 3,5

Bir zamanlar, televizyonlar kaba ve fonksiyon olarak basit cihazlardı. Televizyonu açıp, izleyeceğiniz kanalı seçip arkanıza yaslanın ve izleyin. Gelişen teknoloji ve hayat tarzları ile televizyonlar, günümüzün yaşam biçimlerinin daha karmaşık taleplerine uyum sağlamak için birçok değişime uğramıştır. LG akıllı televizyonlardaki karmaşıklığı ortadan kaldırarak akıllı televizyonlarında basit kullanılabileceği bir ortam hazırladı. LG’ nin güncellediği WebOS 3,5 ile akıllı televizyondaki karmaşıklığı biraz daha ortadan kaldırarak, TV deneyimini görünüşte sihirli hissettiren özellikler ekliyor.

Karmaşıklığı ortadan kaldırarak daha kolay bir akıllı tv kullanımı sunmak için kumanda üzerindeki 1-9′ a kadar olan kumanda tuşlarına kanal ya da uygulama için kısayol atamanıza imkan verecek. Bu sayede gitmek istediğiniz uygulama için atadığınız numaraya basılı tutmanız yeterli olacak. Bu sayede çözemediğiniz ve karışık görünen menüler arasında kaybolmadan akıllı TV uygulamalarına erişebileceksiniz.

Magic Link ile izlediğiniz program hakkında bilgileri araştırmak çok kolay. Etkinleştirildiğinde yayın bilgileri, karakterler, Youtube içeriği ve daha fazlasını kolayca arayabileceksiniz.

Magic Zoom Recording özelliği kullanıcıların, videonun belirli bir bölgesini büyütüp, yalnızca o bölgeye kaydetmesini sağlar.

Son olarak, Magic olmayan bir 360 derecelik PLAY özelliği de vardır. Kullanıcıların Magic uzaktan kumandayı sürükleyerek 360 derecelik fotoğrafları ve videoları görüntülemelerine olanak tanır. Ayrıca, fare tekeri ile  büyütebilirler.

WebOS 3.5, Las Vegas’ta CES 2017’deki LG’nin standında sergilenecek. Var olan akıllı TV modellerine ne zaman, ne zaman çıkacağına dair henüz bir haber yok.

 

Yorum Yap