Giyilebilir Teknoloji Haberler

Yeni Akıllı Saat New Balance Run IQ

CES2017′ nin yeni ürünlerinden birisi de Intel’ den gücünü alarak geliştirilen ünlü Spor ürünleri markası New Balance’ ın akıllı saati Run IQ… Gücünü Intel’ den yazılımını Google’ dan, Sosyal medya desteğini Strava’ dan, sektör ve Marka tecrübesini de New Balance’ dan alan yeni Run IQ özellikle sporcuların yanından ayırmayacağı bir aksesuar olacak.

Intel Atom Z34XX işlemci ile güçlendirilen ürün, Android Wear 2,0 işletim sistemine sahip. Ürün tamamen sporculara yönelik olduğu için fitness odaklı uygulamalara sahip. Adım sayar, mesafe ölçer, nabız, uyku izleme, yakılan kalori gibi değerlerini ölçmekte.

1,39 inçlik Amoled ekrana sahip olan Run IQ, 512MB Ram ve 4GB depolama alanına sahip. Ürün 24 saate kadar pil ile kullanabiliyorken, nabız ölçer ve GPS Alıcı açık iken 5saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Run IQ Strava sayesinde fitness ölçüm ve değerlendirmeleri daha profesyonel yapabiliyorken, ayrıca Strava sosyal medya sayesinde egzersiz değerlerini paylaşarak arkadaş ağında rekabeti kızıştıracak. Ürün CES2017′ de tanıtıldıktan sonra 299 USD bedelle ön siparişe açıldı.

Yorum Yap