Televizyon

Yeni Nesil TV … Xiaomi Mi TV 3

Son zamanlarda Teknoloji dünyasının parlayan yıldızı Çin’ li üretici Xiaomi geniş ürün yelpazesine ek olarak gözünü Akıllı Televizyon pazarına dikti. Akıllı telefon, kulaklık ve taşınabilir şarj cihazları ile teknoloji meraklılarının gönüllerini fetheden Çin’ li üretici Xiaomi, 60 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüklü, minimal tasarımlı, 11,6 mm inceliğe sahip Android akıllı televizyon Mi TV3 ile adından uzun süre söz ettireceğe benziyor.

En ince yerinde 11.6mm, en kalın yerinde ise 36,7mm kalınlığa sahip olan Mi TV 3 LG’ nin gerçek 4K panelini kullanmakta. Akıllı televizyon formatında olan ürün MedaiTek yonga sete sahip. 1,4 Ghz  hızında Mstar 6A928,Quad-core  Cortex-A17 hızında işlemciye sahip. Ayrıca 4 çekirdekli Mali 760 MP4,4  ekran işlemcisi, 2 GB ram ve 8GB dahili belleğe sahip. Çift band 2,4 / 5 Ghz 802.11z/b/g/n Wifi desteği bulunan üründe Bluetooth 4,1 kablosuz bağlantı desteği mevcut. Bluetooth bağlantısı sayesinde kablosuz klavye, mouse, kulaklık ve ses cihazlarını bağlamak mümkün.

Ekranın oldukça ince olmasını sağlayan soundbar şeklinde tasarlanan hoparlör ünitesine tüm işlemci üniteleri yerleştirilmiş. Bu sayede görüntü kaynaklarından ekrana giden kablo karmaşasına son verilirken, sağ-sol ikişer çift 2,5 ” midrange subwoofer ve birer adet dome tweeter ile ses kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemiş. 60Hz – 22Khz frekans aralığında verebildiği ses rengi ile de derin bassların ve detaylı tizlerin bozulmadan duyurulmasını sağlıyor.

Üründe geniş bağlantı desteği mevcut. Kablosuz bağlantıların yanısıra, 3 adet HDMI girişi, 1 adet USB 2,0, 1 adet USB 3,0, 1 adet VGA, 1 Adet MI Port, LAN Ethernet, AV in ve RF girişi mevcut iken 1 adet de Subwoofer çıkışı mevcut.

Yorum Yap