Monitörler

Zarafetten ilham aldı. Yaşam için tasarlandı.

Tasarımda mükemmeliyete verdiği güçlü sözü perçinleyen lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, yenilenmiş tüketici ekranları ürün grubuyla karşınızda. AH-IPS panel teknolojisine sahip 23 inçlik versiyonu ve PLS LED panellere sahip 24 inçlik ve 27 inçlik boyutları ile, üç ölçüde de en yeni E ürün grubu bu ekranlar canlı, yaşam kadar gerçek renkler ve geniş açılı görüntüleme sunuyor.  Üstelik ekranlar evde ya da ofiste hafif, taze bir atmosfer sağlamak için zarafetten ilham alarak tasarlandı.

Göz kamaştıran tasarım
E ürün grubunun son üyesi, nihai kullanıcı monitörlerini yıllardır başarılı kılan akıllı tasarım geleneğini sürdürüyor. Parlak, beyaz bir yüzeye sahip ince, zarif, metal ayaklı 24 ve 27 inçlik bu ekran, evinizin dekorasyonunu tamamlıyor. 23 inçlik ekran, parlak siyah bir yüzeye sahip. Ayrıca ekranda görüntüleme sırasında dikkatin dağılmasını mümkün olduğunca önlemek için kenardan kenara cama ve dar bir çerçeveye de sahip. Her modeled daha da şık bir görünüm için, ön çerçevede hiç dokunmatik tuş bulunmuyor: Her üç ekranda da butonlar göze batmayacak şekilde arkaya yerleştirilmiş EasySelect geçiş tuşu, monitör ayarlarında hızlı değişiklikleri yapmayı sağlıyor.

Philips monitörleri EMEA Bölgesi Ürün Müdürü Artem Khomenko, E Ürün Grubu ekranlar hakkında şunları söyledi: “İnsanlar, yaşam alanları için bir ekran seçiyorlarsa, görüntü önemlidir. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun, genel görünümün, ev dekorasyonunu tamamlaması gerekir. Bu da, akıllı, canlı çizgiler ve kablo dağınıklığının kesinlikle olmaması demek. Bu ekranlar, temiz görünümleri ve parlak yüzeyleri ile, zarafeti müthiş bir görüntüleme deneyimi ile birleştirmek için tasarlandı.”

Harika görüntü kalitesi
24 inçlik ve 27 inçlik ekranlar PLS LED teknolojisine, 23 inçlik model ise AH-IPS paneline sahip. Her iki teknoloji de 178 derecelik, ekstra geniş görüntüleme açılarıyla harika bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Böylece, gerekli olması durumunda, ekran, neredeyse yanlardan bile görüntülenebiliyor. Görüntüler ve renkler istikrarlı bir canlılığa sahip. Bu da, ekranları sadece fotoğraflar, filmler ve web tarayıcı için değil, aynı zamanda her an renk doğruluğu ve tutarlı parlaklık gerektiren profesyonel uygulamalar için de ideal kılıyor. Renk açısından, bu iki PLS ekran, NTSC renk gamının %82’sini yeniden üretebiliyor (monitörlerde bu oran genelde %72). Böylece, “gerçeğe en yakın” görüntü için daha geniş yelpazede renk gösterebiliyorlar. Her üç ekran da, zengin ayrıntı ve kontrast için 16:9 Full HD 1920 x 1080 çözünürlük sunuyor ve gözleri ekrana saatlerce baktıktan sonra bile canlı tutan ultra-sabit bir görüntü için Philips Flicker-free teknolojisine sahip.

Görüntü kalitesini iyileştirmek amacıyla, mükemmel görüntüleme performansı için ekranlarda Philips Smart teknolojileri bulunuyor: SmartContrast, ekran içeriğini analiz ederek en iyi dijital görüntüler ve videolar için renkleri ve arka ışığın yoğunluğunu otomatik olarak ayarlıyor. Ayrıca kullanıcılar, isterlerse tam da her gün kullanılan ofis uygulamalarına uygun ve daha düşük enerji tüketimi için bir ekran için özel  Ekonomi modunu da açabilirler. SmartImage Lite da ekran içeriğini analiz ederek kontrastı, renk doygunluğunu ve görüntü netliğini dinamik bir biçimde iyileştirir ve en üst düzeyde ekran performansı sunar – üstelik bunların hepsi bir düğmeye dokunulmasıyla gerçek zamanlı olarak gerçekleşir.

Akıllı telefon bağlantısı
Artık hiç olmadığı kadar kişi, görüntü ve videoları akıllı telefonlarına kaydediyorlar. Yine de, ufak ekrandaki görüntülemeler, izleme keyfini azaltıyor. E Ürün Grubu’ndaki yeni ekranlar sayesinde, kullanıcılar cep telefonlarını ya da MHL uyumlu diğer cihazlarını opsiyonel bir MHL kablosu ile bağlayarak, full dijital ses ile HD videoların geniş ekranda hayat bulmasını izleyebilirler. Üstelik mobil cihaz, aynı anda şarj olduğundan videoların yarısında pili de bitmez.

Philips’in yeni 237E7QDSB, 246E7QDSW ve 276E7QDSW ekranları, Aralık ayından itibaren sırasıyla KDV dahil 249 USD, 265 USD ve 379 USD fiyatlarından büyük elektronik mağazalarda bulunabilecek.

Teknik Özellikler:

LCD panel tipi, ölçüsü 23 inç modeli: AH-IPS LCD

24 inç, 27 inç modelleri: PLS LED, %82 NTSC

Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 23 inç / 58.4 cm

23.6 inç / 59.9 cm

27 inç / 68.6 cm

Etkili görüntüleme alanı 509.18 (H) x 286.41 (V)

521.28 (H) x 293.22 (V)

597.9 (H) x 336.3 (V)

Optimal çözünürlük 1920 x 1080 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 250 cd/m²
Renk sayısı 16.7 milyon
Renk desteği sRGB
MHL 1080P @ 30Hz
Kolaylık · Güç On/Off, Menü, Ses (HDMI Ses çıkışı), Input, SmartImage Lite, Kensington kilidi, VESA uyumlu (100x100mm)
· Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Bağlantı · Sinyal Girişi: VGA (Analog ), DVI-D (dijital, HDCP), MHL-HDMI (dijital, HDCP)
· Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
· Ses (Girişi/Çıkışı): HDMI ses çıkışı
Sürdürülebilirlik · Çevre ve enerji: EnergyStar 6.0, EPEAT Silver, RoHS, Kurşun içermez, Cıva içermez
· Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: %100
Uygunluk ve standartlar · Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, CUEAC, TCO sertifikası, TUV/ISO9241-307, VCCI, RCM, WEEE, CECP
Kabin · 23 inç: siyah, parlak yüzey
· 24 inç: siyah
/ beyaz / gümüş renkli / altın renkli / kırmızı; Yüzey: parlak
· 27 inç: beyaz, parlak yüzey

 

Yorum Yap